Annelerin günü kutlu olsun!!!

'Masallar ve Hikayeler' forumunda Elfida tarafından 8 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu 1. Bir zamanlar dunyaya gelmeye hazırlanan bir cocuk varmış. Bir gun tanriya sormus:
  "Tanrım beni yarin dunyaya gonderecegini soylediler, fakat ben okadar kucuk ve gucsuzum ki orada nasil yasayacagim?"

  "Tum meleklerin arasından bir tanesini senin için sectim. O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak. Melegin sana hergun sarki soyleyecek ve gulumseyecek. Boylece sen onun sevgisini hissedecek ve mutlu olacaksin."

  "Peki insanlar bana birsey soylediklerinde dillerini bilmeden soylenenleri nasil anlayacagim?"

  "Melegin sana dunyada duyabileceğin en guzel, en tatlı sozcukleri soyleyecek, sana konusmayi dikkatle ve sevgiyle ogretecek."

  "Peki tanrim ,ben seninle konusmak istersem ne yapacagim?"

  "Melegin sana ellerini acarak bana dua etmeyi ogretecek."

  "Dunyada kotu adamlar olduğunu duydum , beni kim koruyacak.?"

  "Melegin seni kendi hayati pahasina dahi olsa daima koruyacak.Fakat ben seni bir daha goremeyecegim icin cok uzgunum. Melegin sana surekli benden sozedecek ve bana gelmenin yollarini sana ogretecek. O sırada cennette bir sessizlik olur ve dünyanın sesleri cennete gelmeye başlar. Çocuk gitmek üzere olduğunu anlar ve son bir soru sorar...
  " Tanrım eger gitmek uzere isem lutfen cabuk soyle benim melegimin adı ne.?"
  "Meleginin adinin onemi yok yavrum sen onu ANNE diye çagiracaksin............

  ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN........
  annelergunuresimleri.png annelergunuresimleri2.png annelergunuresimleri3.png annelergunuresimleri4.png annelergunuresimleri5.png annelergunuresimleri6.png annelergunuresimleri8.png annelergunuresimleri10.png annelergunuresimleri11.png

    2. Her okuyuşumda aynı etki ve duyguyu yaratan harika bir yazı.Bikaç gün önce kızımın anneler günü gösterisinde slayt şeklinde izlediğimde de çok etkilenmiş ve duygulanmıştım.Sizin vasıtanızla yeniden okumak güzeldi Huriş yüreğinize sağlık.Sizinde anneler gününüz kutlu olsun.
  Sevgiler..
    3. Benim de etkilendiğim bir yazıdır.Ellerinden öpüyorum teyzeeeem senin de anneler günün kutlu olsun...:f97:

  Sıcak sütlacının,böreğinin,çayının tadı hala damağımda :oops: