Anneler Günü Neden Kutlanıyor?

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Yasemin tarafından 6 May 2013 tarihinde açılan konu

  1. Anneler Günü Neden Kutlanır


    Anneler günü nedir neden kutlanır Anneler gününü kutlama nedeni nedir kısaca bu soruların cevaparını yazımızda bulabilirsiniz.Anneler Günü Ülkemizde son yıllarda daha yaygın bir şekilde kutlanmaya başlanmıştır.

    Anneler Günü her yıl Mayıs ayının 2. Pazar günü kutlanmaktadır.Bu günde Annelerimiz için özel hediyeler yada onları ne kadar sevdiğimizi anlatan kısa şiirler ve sözler armağan ederiz.Anneler gününün nereden geldiği hep merak edilmiştir.Anneler günü, annelerimizi ve bizleri onurlandıran özel bir gündür.Anneler Günü Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanmaktadır.Anneler gününü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.Amerika'da Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişlemiş ve Anneler günü olarak kutlanmaya başlamıştır.

    Anna Jarvis annesinin ölüm yıldönümü olan Mayıs’ın 2 haftasında çevresindeki insanları davet eder ve annesini anar Anna Jarvis’in tüm davetlilere kırmızı bir karanfil hediye etmesiyle Kırmızı karanfil Anneler Gününün sembolü olur.