Anne Sütünü Arttıran Gıdalar Nelerdir?

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 31 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Anne Sütünü Arttıran Gıdalar Hangileridir  Anne sütünün bebek gelişimi için ne kadar yararlı ve bulunmaz bir besin kaynağı olduğunu söylememize hiç gerek yok sanırım bunu bilmeyen anne yada anne adayı yoktur.Aslına bakarsanız anne sütünü arttıran belirli gıdalar yoktur birçok gıda anne sütü oluşumunda etkilidir özellikle sıvı alımı anne sütünün çoğalmasında oldukça etkilidir.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/anne-sutu-arttiran-gidalar-49703.jpg]anne-sutu-arttiran-gidalar-49703[/IMGALT]

  Bebeğiniz doğru pozisyonda verimli bir şekilde emdiği takdirde sütünüz bu durumda zaten artacaktır.Öncelikle yeterli miktarda sıvı almalısınız bu sadece süt değildir, su yada meyve suyu olabilir. Emzirme boyunca fazla sıvı tüketmeye özen gösterin.

  Aşağıdaki küçük önerileri dikkate almanızı öneririz;

  Öncelikle bebeğinize süt verirken bir bardak su tüketmeyi adet haline getirin. Bol sıvı tüketmek size süt yaptırmayacaktır ancak vucüdunuzun kaybettiği sıvıyı geri kazanmanızı sağlayacaktır.

  Süt üretimini olumsuz etkileyen faktörlerden birisi strestir stres süt üretimi olumsuz yönde etkilemektedir hayatınızdaki sıkıntılardan sıyrılmaya gayret edin yada aşırı titizliğiniz bir süreliğine tatile gönderin en azından oturun ve gözlerinizi bir yada iki dakikalığına kapatmayı deneyin.Kafein bebeğinizi huzursuzlaştırır ve uyku düzenini bozulmasına neden olmaktadır bir fincan kahve yada soda sorun yaratmaz ancak fazla miktarda alındığı zaman bebeğiniz bu durumdan fazlasıyla etkilenecektir.