Anne kız birlikte mezun oldular

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 10 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


  1. Tokat'ta 4 yıl önce kızı ile birlikte girdiği Üniversite sınavını kazanan anne Şule Sema Alkoç, kızı Dilşad Alkoç ile aynı Üniversite okuyarak bölüm ve okul birinciliği ile mezun oldu.

    [​IMG]

    Evli, üç çocuk annesi ve ev hanımı olan Şule Sema Alkoç, 21 yaşındaki kızı Dilşad Alkoç ile birlikte 4 yıl önce Üniversite sınavına girdi. Sınavlara kızıyla birlikte hazırlanan anne Alkoç, ÖSS'de Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü kazandı, kızı Dilşad ise aynı üniversitenin Müzik öğretmenliği bölümünü kazandı. 4 yıl boyunca kızıyla okula gidip gelen anne bölümünü okul birincisi olarak tamamlayarak mezun oldu. Kızıyla birlikte mezuniyet törenine katılan anne Şule Sema Alkoç, "Kızım üniversiteye hazırlanırken ben de sınava girmeye karar verdim.

    Liseyi bitirdikten 20 yıl sonra üniversiteye gittim. Kızımla birlikte okula gidip geldik. Anneler normalde çocuklarını ilkokula götürürler. Ben kızımı üniversiteye kadar götürdüm. Bölümlerimiz farklı olduğu için ayrı ayrı çalıştık evde. Hem kızımın hem benim mezun olmamız büyük mutluluk. " dedi. Dilşad Alkoç ise annesiyle gurur duyduğunu söyleyerek, "Birinci sınıftan itibaren annemin notları çok güzeldi. Belliydi birinci olacağı. Kendisiyle gurur duyuyorum. " dedi. Anne Şule Sema Alkoç, üniversitede düzenlenen mezuniyet töreninde, birincilik belgesini YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'dan aldı. Tören sonrasında mezun öğrenciler kepleri havaya atarak mezuniyetleri kutladılar. Akşam saatlerinde üniversite içerisinde çeşitli müzikli etkinlikler yapıldı.HABER