Anna Ahmatova kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 8 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Anna Ahmatova Hayatı
  Anna Ahmatova Biyografisi

  Anna Ahmatova Gerçek ismi Anna Andreevna Gorenko olan yarım yüzyıl boyunca romantik ve duygusal St. Petersburg geleneğinin en önemli temsilcisi Rus şair.

  Anna Ahmatova Odessa'da Bolşoy Fontan'da doğdu. Anne ve babası 1905'te ayrıldığı için mutlu bir çocukluk geçirmedi. Kiev, Tsarskoe Selo ve St. Petersburg'da Smolny Enstitüsünde eğitim aldı. 11 yaşında şiir yazmaya başladı ve sevdiği şairler Racine, Puşkin ve Baratinski'den esinlendi.

  Anna Ahmatova'nın Babası şairliğin isimlerinin saygıdeğerliğine gölge düşüreceğine inandığı için, Ahmatova tatar olan büyük annesinin soyismini kullandı.

  O zamanki Rus erkek şairlerin çoğu Akhmatova'ya olan aşklarını ilan etmişlerdir,o ise Osip Mandelstam'ın ilgisine karşılık vermiştir.Osip Mandelstam'ın karısı Nadezha Mandelstam daha sonra Hope Against Hope adlı otobiyografisinde Akhmatova'yı affetmiştir.

  Anna Ahmatova 1910 yılında genç şair Nikolay Gumilov ile evlenmiştir. Kocası Ahmatova'nın şiirlerini ciddiye almadı ve Alexander Blok'un kocasının şiirlerini tercih ettiğini öğrendiğinde sarsıldı. Oğulları Lev Gumilyov 1912 yılında dünyaya geldi ve Neo Avrasyacı ünlü bir tarihçi oldu.

  [​IMG]
   


Similar Threads: Anna Ahmatova
Forum Başlık Tarih
Biyografi Rihanna'nın Başörtülü Resimleri 22 Ekim 2013
Biyografi Rihanna Hakkında Bilmedikleriniz! 7 Mart 2013
Biyografi Rihanna'nın Kulis İstekleri 24 Şubat 2013
Biyografi Rihanna Fiziksel Özellikleri 24 Şubat 2013
Biyografi Rihanna'nın Boynundaki Dövme 21 Şubat 2013