Anksiyete Kurtulma Yolları

'Sağlık Rehberi' forumunda ZeuS tarafından 8 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. anksiyeteden kurtulma yolları,
  anksiyete bozukluğundan nasıl kurtulunur,
  anksiyeteden kurtulmanın yolları

  Anksiyete hastalıklarından kaynaklanan negatif düşünceleri hayatınızdan atarak daha iyi bir hayat yaşayabilir ve ilişkilerinizi geri kazanabilirsiniz. İşte Anksiyeteden kurtulmak için birkaç ipucu;

  Dinlenmeyi öğrenin. Dinlenerek stres atmak ve rahatlamak bir beceridir. Birçok insan bunu beceremez hatta denemez. Dinlenmeyi öğrenmek ve geliştirmek zaman alır. Bizim toplumumuzda rahatlamak, işlerden kaçmak ve boş vermişlik olarak algılanmaktadır. Ancak iş dışında yoga veya meditasyona zaman ayırarak derin nefes alma ve rahatlama tekniklerini öğrenmek yararlı olabilir.

  Düşüncelerinizi yazın. Kağıt üzerinde fikirlerinizi görmeniz size basit bir şey gibi görünebilir. Ancak olumsuz düşüncelerinizi okumanız sizin bazı şeylerin farkına varmanızı sağlar. Kötü bir ruh halindeyken yazdığınız olumsuz şeyleri, normal bir zamanda okuduğunuzda ne kadar mantıksız geldiğini kendiniz görebilirsiniz.

  Pozitif düşünmek size enerji verir. Sürekli pozitif düşünmeyi deneyin. Pozitif düşünce gücü için çizimlerden veya dergi resimlerinden görsel bir kolaj oluşturmak yararlı olabilir. Sevdiğiniz müzikleri dinlemek ve filmleri izlemek pozitif düşünmenizi sağlar.

  Zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı olabilmek için kendinize sağlıklı alışkanlıklar edinin. Yeterince uyuyun. Düzenli egzersiz yapın. Sağlıklı besinler yiyin. Kafein, alkol ve nikotin gibi maddelerin beyin kimyası üzerinde olumsuz etkileri olduğu için bunlardan kaçının.

  Hayatınızın keyifli olması veya sıkıcı olması tamamen size bağlıdır . Hoşlandığınız şeyleri yapmak için her gün kendinize zaman ayırın. İş hayatınızın yorgunluğunu, olumsuz düşünceleri aklınızdan atmak için eğleneceğiniz ve hoşunuza giden şeyler yapmanız sizin için iyi olacaktır. Arkadaşlarınızla, ailenizle kısacası sevdiklerinizle vakit geçirmek kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlar.

  Alıntı