ankastre nedir ankastre ürünler hakkında bilgi

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 28 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Ankastre nedir
  Ankastre sözcüğü dilimize Fransızca'dan türemiştir ve "bir oyuğa, yuvaya yerleştirilmiş" anlamında kullanılır. Bu sözcük, farklı meslek kolları için ayrı anımsatmalar yaratır

  Ankastre Ürünler

  Ankastre sözcüğü dilimize Fransızca'dan türemiştir ve "bir oyuğa, yuvaya yerleştirilmiş" anlamında kullanılır. Bu sözcük, farklı meslek kolları için ayrı anımsatmalar yaratır. Örneğin elektrikçiler için ankastre sözcüğü gömme tesisatı hatırlatırken, mimarlık alanında bu terim akla hemen mutfağı ve mutfakta kullanılan cihazları getirir. Görüntü hemen netleşir; krom yada krom satina görüntülü, kendileri için mutfakta yada mutfak dolabında bırakılan boşluklara yerleşen ön görüntüsünün şık denebilecek şekilde tasarlandığı diğer solo cihazlara nazaran çok daha pahalı, pişirme ve soğutma cihazları.
  Ne hikmetse bu mutfak cihazları aynı özelliklere sahip aynı markanın ürünü olmalarına rağmen, anlamsız bir şekilde, pahalıdır. Dilerseniz bu cihazları birlikte kıyaslayalım; solo ve ankastre cihazlar aynı markanın aynı özelliklerini taşıyorlar ise; ankastre olanı solo cihaza oranla ciddi pahalıdır.
  Yapımında daha fazla malzeme kullanılmamıştır.
  Farklı ve ekstra özellikler sahip değildir.
  Solo cihazlara göre boyutsal olarak daha küçüktür.
  Daha az enerji harcamazlar.
  Her ikisi de estetik kaygıyla üretilmiştir.
  Her ikisi de bulundukları mutfağa prestij katarlar. (Pahalı olduğu için ankastre cihazlı olan daha fazla prestij katar.)
  Aynı ustalar tarafından, aynı üretim hattında, aynı kalitedeki malzemelerle, aynı zamanda üretilirler. (Çin malları hariç.)
  Aynı arabalarla aynı şehire ayrı mağazalara gönderilirler (Ankastre olanı genel¬likle mutlak mağazalarına, solo olanı ise diğer mağazalara gönderilir.)
  İşte tüm bu üstün özellikleri nedeniyle ankastre cihazlar pahalıdır. Mutfakların ayrılmaz bir parçasıdır, estetik güzellik her zaman ankastreyi ayrıcalıklı kılacaktır, özellikle hazır mutfak sektörünün gelişmesi ve sektörden aldığı payın artması, bu sektördeki oyuncuların iştahını daha da kabartacaktır. Son günlerde ankastre ürünleri ve cihazları lüx tüketim kapsamına sokmayı hedefleyen büyüklerimizin de gayretiyle ürünün üzerindeki katma değer daha da çoğalacak, fiyatının daha da ulaşılmaz seviyeye gelmesiyle birlikte mutfaklarımıza sağladığı prestij katlanarak artacaktır. Ankastre demek prestij demektir.