Ankara'da Sel Felaketi

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 16 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Ankaradan Yağmur Fotoğrafları

  Ankaradan sel manzaraları
  Ankaradan Yağmur Trafiği felç etti

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ankara'da aniden bastıran sağanak yağış, hayatı felç etti. Alt geçitler suyla doldu, trafik durdu.

  [​IMG]

  Ankara il genelinde görülen kuvvetli yağışların, Çankaya ve Gölbaşı ilçelerinde etkisini daha da arttırması bekleniyor. Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara "Trafiğe çıkmayın, yağış artacak" uyarısında bulundu.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ankara'da aniden bastıran yağmur ve dolu hayatı felç etti. Meteoroloji, Ankara, İzmir ve Manisa'ya kuvvetli yağış ve sel uyarısında bulundu. Marmara'da ise yağışlı hava hafta sonuna kadar sürecek. Yağış hafta sonu yerine güneşe bırakacak.

  [​IMG]
  İlgililerin ve vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, dolu ve trafikte aksama gibi oluşması muhtemel risklere karşı çok dikkatli ve tedbirli olması istendi.

  [​IMG]

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan “meteorolojik uyarı”da, Ankara radarından alınan verilere göre, il genelinde görülen kuvvetli yağışların, Çankaya ve Gölbaşı ilçelerinde etkisini saat 19'a kadar artırmasının beklendiği belirtildi.

  [​IMG]

  Öğlen saatlerinde başlayan yağmur ve dolu yağışı şiddetini artırarak devam etti. Yağış nedeniyle, kentteki pek çok alt geçit ve yol sular altında kaldı. Özellikle Çetin Emeç Bulvarı üzerindeki altgeçiti su basması nedeniyle 3 araç mahsur kaldı. Araçtaki vatandaşların kendi imkanlarıyla araçlarından çıktıkları öğrenildi.