Ankara Zırhlı Birlikler Okulu Taşınıyor

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 4 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Ankara Zırhlı Birlikler Okulu  Ankara Zırhlı Birlikler Okulu Polatlıya Taşınıyor

  Ankara Zırhlı Birlikler Okulu, diğer illerdeki askeri sınıf okulları ile birlikte Polatlı’ya taşınacak. Okulların taşınma projesinin 2015’te tamamlanmasının ardından, iki yıl içinde de MİT’in Yenimahalle’deki merkezinden Zırhlı Birlikler bölgesine taşınması planlanıyor.

  TÜRKİYE’de bugüne kadar yapılan en büyük askeri tesislerinden birinin kurulması projesi hayata geçiriliyor. Ankara Zırhlı Birlikler Okulu, diğer illerdeki askeri sınıf okulları ile birlikte Polatlı’ya taşınacak. Zırhlı Birlikler’in arazisinin ise MİT’e tahsis edilmesi için işlemler başlatıldı.

  Bu dev kampüs fiziki manada dünyanın en büyük askeri kara birliklerinden biri ünvanına da sahip olacak. 100 binin üzerinde personel, tank, top, zırhlı araçlar ve silah sistemleriyle birlikte istihdam edilecek. Polatlı ilçe merkezinin nüfusu yaklaşık 80 bin, bu rakam bağlı yerleşim birimleriyle 116 bine ulaşıyor. Askeri birliklerin taşınmasıyla bu nüfus ikiye katlanacak. İstanbul’da bulunan Tuzla Piyade Okulu ve İzmir Narlıdere’deki İstihkam Okulu arazisi için ise henüz bir planlama yapılmadığı da kaydedildi. Son derece kıymetli olan arazilerin TOKİ’ye devredilebileceği ve büyük bir proje ile değerlendirilebileceği vurgulanıyor.

  [​IMG]
   


Yükleniyor...