Ankara Piknik Alanları

'Türkiyem' forumunda Ezlem tarafından 23 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. Ankaraya Yakın Piknik Yerleri


  BEYNAM ORMANLARI  Ankara- Kayseri Karayoluna üzerinde , Ankara ya 40 Kilometre Karayoluna 3 Km mesafededir. Adını Bala İlçesine bağlı olan Beynam Köyünden alır. Doğal Orman alanı olarak önem taşır. Karaçam türünün ağırlıklı olarak yer aldığı Beynam Ormanları , özellikle gezinti ve trekking için çok uygundur.Günibirlik kullanıma açık 1 601 Ha. Genişliğindedir. 1983 yılında kurulmuş olup, piknik üniteleri ve kır gazinosu bulunmaktadır.  Kızılcahamam İlçesindedir. İlçe merkezine 20 km. mesafede yer alan orman içi dinlenme yerinde piknik ve gezinti alanları mevcuttur.

  [COLOİTAŞ GÖLETİ[/COLOR]


  Ankara'ya 55 km. uzaklıkta , suyu Ankara'daki bir çok gölden çok daha temiz olan yeni bir gölettir. Haymana yolu üzerindeki Dikilitaş Köyün'ndedir. Olta ile sazan ve kadife balığı avlanabilen göl , günübirlik gezintilere çok uygundur.

  KİRMİR ÇAY VADİSİ

  [​IMG]

  Sakarya Nehrinin en önemli kollarından birisi olan Kirmir Çayı , Güdül İlçesi yakınlarında , Köroğlu Dağlarının eteklerindedir. Kayalıkların arasında derin menderesler çizerek alan çay yaklaşık 40 km.'lik bir vadi oluşturur.

  Çayın geçtiği Yeşilöz Köyü'nde , 40 m. yükseklikte dört katlı mağaralar sistemi özellikle trekkingciler için ilgi çekicidir.

  KARAGÖL ( BEYPAZARI )
  [​IMG]

  Günübirlik kullanıma açık ve genişliği 15 Ha. civarındadır. 1989 yılında kurulmuş olup, içerisinde iki adet pınar mevcuttur. Batı ve Güney i çam ormanları ile kaplıdır. Kızılcahamam çerkeş yoluna 7 Km uzaklıktadır.


  ATATÜK ORMAN ÇiFTLİĞİ

  [​IMG]

  Günümüzde 33851 dekar büyüklüğündeki bu araziden Çubuk , Macun , İncesu , Bentderesi ve Kutgun çaylarının geçer. Tahıl üretimi, meyvecilik, çiçekçilik, hayvancılık, arıcılık, sütçülük ile şarap meyve ve domates suyu üretimi yapılmaktadır. Çiftlik bünyesinde tesis olarak Atatürk Evi Müzesi, Marmara Köşkü, Devlet Mezarlığı. Şarap Fabrikası, Süt ve Mamulleri Fabrikası, çiçek ve süs bitkileri seraları ile çeşitli hayvan türlerinin (maymun,kuşalr, ayı, sansar, tilki, çakal, porsuk, yılan, geyik, koyun, kuzu, lama, fil, deve, gergedan, timsah, balık çeşitleri ve diğer) bulunduğu Türkiye`nin en büyük hayvanat bahçesi yer almaktadır.2325 dekarlık bölümü park ve ormanlarla kaplıdır.
  A.O.Ç. piknik alanları ile Ankaralıların dinlenme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Çiftliğe EGO otobüsleri, dolmuş ve banliyo trenleri ile rahatça ulaşma imkanı vardır.
    2. Cevap: Ankara Piknik Alanları

  bizim istabulun ormanı yok ama denizi var ezlem.:f40: bizde deniz kenarında piknik yaparız.:f196:
    3. Cevap: Ankara Piknik Alanları

  çamkoru kızılcahamamın değil çamlıderenin sınırları içindedir
    4. Cevap: Ankara Piknik Alanları

  saolasın
    5. Cevap: Ankara Piknik Alanları

  biz burda ankaranın piknik alanlarını konuşuyoruz istanbulu değil