Ankara kedisinin özellikleri nelerdir?

'Eğitim Merkezi' forumunda Yasemin tarafından 26 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Ankara kedisi hakkında sizlere kısa bilgiler vermek istiyorum bende bir Ankara'lı olarak sahip olduğum bu bilgileri sizlerle paylaşmak istedim bakın Ankara kedisini diğer kedilerden ayıran özellikleri neler?Ankara kedisini bilmeyen yoktur asıl vatanı Anadolu olan Ankara kedilerinin en uzun tüylü kedilerden olduklarını biliyormuydunuz.

    Bugünkü Ankara kedileri güçlü, enerji dolu ama nazik, orta uzun ipekimsi tüylü bir kedi olarak tanınır. Çok hareketlilerdir, atlamayı severler, yeterince ilgi ve şefkat görmezse bunu zorla elde etmeyi iyi bilirler.Ankara kedileri beyaz renkte olurlar özgürlüklerine düşkün kedilerdir.Çok enerjik kedilerdir evde bile olsa koşmak isterler bu nednele bahçeli evlerde bakılması önerilir.

    İyi bakılırsa on yıl yaşayabilirler.Ankara kedisi saf ve doğal bir kedi türü olmasının yanı sıra Türkiye'nin ulusal hazinelerinden biri olarak görülür. Ankara kedisi pek çok kişi tarafından orijinal uzun tüylü kedi olarak kabul edilir.Ankara kedisi, Avrupa'da görülen ilk uzun tüylü kedi olarak bilinmektedir.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/ankara-kedisi-36787.jpg]ankara-kedisi-36787[/IMGALT]

     
Yükleniyor...