Angel Şelalesi, Angel Şelalesi nerede

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Elfida tarafından 29 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Angel Şelalesi hangi ülkede
  Angel Şelalesi kaç metre
  Angel şelalesi yüksekliği

  Venezuela Auyantepui bölgesi, Canaima Milli Parkı’nda bulunan dünyanın en yüksek şelalesi unvanına sahip Angel, hem çarpıcı görünümü hem de çevresinde barındırdığı güzelliklerle doğaseverlerin vazgeçemediği yerler arasında.
  [​IMG]

  Şelaleyi, 20. yüzyılın başlarında, kaşif Ernesto Sanchez La Cruz keşfetmiş.
  [​IMG]

  Misourili Jimmy Angel, değerli taşlar aramak amacıyla 1933 yılında çıktığı yolculukta şelaleyle karşılaşır. Şelalenin güzelliğini karısı ve iki arkadaşıyla da paylaşmak isteyen Angel’ın tekrar gelişinde kullandığı uçak, yerlilerin Şeytan Kanyonu dediği Auyan tepesine düşer. Jimmy Angel, karısı ve iki arkadaşı, 11 gün süren çetin bir mücadelenin ardından, küçük bir kasabaya iner. Onların bindiği uçak ise tam 33 yıl sonra tepeden kaldırılarak Maracay’daki Aviation Müzesi’nde sergilenir. Şeytana meydan okuyan uçuşuyla Jimmy Angel, Venezuella’nın efsanesi haline gelir.
  [​IMG]

  Gerek söz konusu uçuş gerekse Jimmy Angel ile diğer üç kişinin verdiği yaşam savaşı unutulmasın diye, bölgeye Angel adı verilir ve düşen uçağın bir maketi de tepeye yerleştirilir.

  [​IMG]

  Doğa, insanoğlunu kimi zaman hayrete düşüren, çoğu zaman da hayranlığa sürükleyen binlerce güzelliği içinde barındırıyor. Canaima Ulusal Parkı da görenleri büyüleyen yerlerden biri. Venezuella’nın güneybatısında bulunan, üç milyon hektarlık alanıyla dünyanın en büyük yedinci parkı olan Canaima, 1962 yılında hükümet tarafından milli park statüsüne alınır.
  [​IMG]