Android telefonlarda Antivirüs gerekli mi?

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Android telefonlarda Antivirüs gerekli mi?

  [​IMG]
  Cep telefonlarını nerdeyse bilgisayar olarak kullandığımız şu günlerde akıllarda bir soru işareti oluşmaya başladı. Aceba cep telefonları içinde antivirüs programı yüklemek gerekir mi?

  Apple’ın kullandığı IOS işletim sistemi sıkı koruma altındayken Google’ın herkese açık olarak hizmete sunduğu android işletim sistemi aceba virüs tehlikesi taşıyor mu? Android uygulamaları Android marketlere yüklenmeden önce ne yazık ki virüs taramasından geçmiyor. Bu da demek oluyor ki android telefonlarınız virüs tehlikesiyle karşı karşıya.

  Android telefonu olan kullanıcılar bu virüslerden nasıl koruyacaklar kendilerini
  Maalesef android için üretilmiş antivirüs yazılımlar tam anlamıyla koruma sağlamıyor. Aksine kendisini ücretsiz virüs yazılımı olarak gösteren app’ler de mevcut android marketlerde. Bu nedenle sizin yapmanız gereken ilk önce kurduğunuz app’lerin hangi bilgilere ulaşmak istediğini dikkatlice okumanız ve onay vermeden önce bir kez daha düşünmeniz.

  Erişim izinlerini telefonunuz ayarlar kısmından düzenleyebilirsiniz. Unutmayın teknoloji geliştikçe kötüye kullanımda gelişmekte ve bir şekilde telefonlarınıza da sızmaktadır. Her uygulama güvenli değildir. Güvenilirliğinden emin olmadığınız, gereksiz erişim izinleri istediğini düşündüğünüz uygulamaları telefonunuza kurmayın.