Android Telefonlar İçin Antivirüs

'Teknoloji Haberleri' forumunda Masal tarafından 28 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu


 1. Android Telefonlar İçin Antivirüs Önerileri
  Ücretsiz olan en popüler 5 antivirus uygualaması


  1-Lookout Security and Antivirus

  Spyware, malware ve viruslere karşı koruma sağlayan uygulama, indirdiğiniz uygulamayı yüklemeden önce taratmanızın yanısıra günlük ve haftalık taramalar yapabiliyor. Ayrıca, telefonunuz kaybolduğunda veya çalındığında GPS’iniz kapalı olsa bile Google Maps üzerinden telefonunuzun yerini bulabiliyorsunuz ve telefonunuzun sessizde olsa bile alarmını çaldırabiliyorsunuz.

  2- McAfee WaveSecure (Trial)

  Uygulama; telefonunuzda virus, malware gibi taramaları yapmıyor, sadece telefonunuzdaki verilerin yedeğini alma özelliğine sahip. Uygulama ayrıca, kaybolan veya çalınan cihazınızı harita üzerinde izleme özelliğine de sahip.

  3- AVG Anti-virus Free

  Android uygulaması da en çok indirilen antivirus uygulamalarından birtanesi. Uygulamanın tüm özelliklerini tamamen ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. AVG Antivirus; uygulamalarınızı, dosyalarınızı ve hatta medya dosyalarını taratabilme, Google Maps’den telefonunuzun yerini bulabilme, uygulamalarınızın yedeğini alabilme, telefonunuzu yavaşlatan uygulamaları kapatabilme ve en önemlisi internette güvenli bir şekilde gezinme imkanı sunuyor.

  4- Norton Mobile Security Lite


  Android cihazınızdaki zararlı ve casus yazılımları, virüsleri, trojanları bulup kaldırıyor. Uygulamanın ücretli sürümü ile ayrıca SMS ile telefonunuzu uzaktan kitleyerek; herhangi bir hırsızlık olayı olduğunda telefonu kullanıma kapatabiliyorsunuz. Uygulama ile ayrıca, SMS’leri, çağrıları bloklayabiliyor ve SIM kartınızı kitleyebiliyorsunuz.

  5- NetQin Security and Anti-virus


  Lookout Mobile Security ile neredeyse aynı özelliklere sahip. Malware, spyware ve virüs taraması, son tehtidlere yönelik güncellemeler, internette güvenli gezebilme, download sırasında gerçek zamanlı tarama yapabilme, backup ve restore yapabilme, kaybolan telefonunuzu uzaktan kontrol edebilme, SIM Card değiştirilse bile uyarı mesajı gönderebilme gibi özellikler uygulamanın birçok özelliğinden sadece birkaçı.