Android M ile gelen yenilikler

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Android M ile gelen yenilikler

  [​IMG]
  Android’in yeni sürümü olan Android M nihayet tanıtıldı. Google yeni işletim sisteminde pek çok hatayı düzelttiğini ve geliştirdiğini duyurdu.

  Android M işletim sistemi ile hayatımızda bakın ne gibi değişiklikler yapmaya hazırlanıyor…

  Parmak izi tarama işlevi gelişiyor ve artık parmak izi ile Google Play’da daha kolay alışveriş yapabilecek, cihazın kilidini daha hızlı açabileceğiz.

  Android kullanıcılarını belki de en çok mutlu edecek yenilik ise uygulama izinleriyle geliyor. Android M ile birlikte izinler, kamera, kişiler ve konum gibi kategorilere ayrılıyor. Bunun anlamı ise Android M’e kadar sadece iOS kullanıcılarının yaşadığı bir ayrıcalık. Diyelim ki Skype uygulamasını indirdiniz. Sizden mikrofona ya da kameraya erişmek için kullanım izni istiyor. Yani ihtiyaç anında gerek olan özellik için sizden onay isteyecek.

  Bir diğer yenilik “doze” modu. Biz buna kısaca kestirme diyebiliriz. Cihazınızı uzun süre kullanmayacaksanız doze modu onu kapatacak ve bekleme süresi uzayacak böylece cihazınız iki kat daha uzun beklemede kalabilecek.

  USB Type C desteğinden de bahsetmeden geçmeyelim. Çünkü bu yenilik ile telefonunuzun daha hızlı şarj olacağı iddia ediliyor.

  Android M ile geleceği söylenen yenilikler bunlarla sınırlı kalmıyor. Google bunun gibi daha yüzlerce yenilik olacağını iddia ettiği Android M’in tam sürümü hazır olduğu zaman isminin de M olarak kalmayacağı tahmin ediliyor.