Android İşletim Sistemi Bilgisayara Kurma Basit Anlatım

'Teknoloji' forumunda Merve tarafından 15 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. Bilgisayara Android İşletim Sistemi Kurma Basit Anlatım

  Android İşletim Sistemi Bilgisayara Kurma

  - Bilgisayarınıza Androidin x86 sürümünü indirin.

  - Yüklemek istediğiniz sürümün ISO dosyasını indirdikten sonra UNetbootin programını açıyoruz, Programı açtığımzda karşımıza çıkan pencereden, () yazan butona tıklıyoruz ve indirdiğimiz iso dosyasının yerini gösteriyoruz.

  - Diskimage seçeneğini işaretliyoruz ve flaş diskin takılı olduğu alanı seçiyoruz. Ayarları yaptıktan sonra tamam diyoruz.

  - Karşımıza kurulum ekranı geliyor ve flaş diskimize kurulum gerçekleşiyor.

  - Flash diskten direk kuruluma geçmek istiyorsanız, yeniden başlat diyebilirsiniz.

  - Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra, Hard Disk, CD ROM veya USB; nerden boot edileceğini ayarlamamız gerekiyor. Bu ayarı ise BIOSa girip, Boot sekmesinden ayarlıyoruz. Boot aygıtlarından Removable Devices ya da takılı olan USB cihaz gözüküyorsa o seçilir ve ayarlar kaydedilir. Sistem bundan sonra çıkarılabilir disk takılı olduğunda, buradan başlatılır. Böylece, Flash diskteki Android işletim sistemi başlatılacaktır.

  - Bu adımları tamamladıysanız bilgisayarı yeniden başaltıyoruz ve önümüze mavi bir ekran gelecek.

  - En üstteki “Live CD- Run Android -x86 without installation seçeneğini seçtiğiniz zaman kurulum yapılmadan direk flaş diskinizden çalıştırırsınız. En alttaki “Installation-Install Android-x86 to harddisk seçeneği seçerseniz, Hard Diskinize Android işletim sistemini kurarsınız. Böylece Android İşlrtim sistemi kurulmuş oluyor.  alıntı
   
Yükleniyor...