Soru Anasınıfı öğretmenliği hakkında kısa bilgi

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 4 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. anasınıfı öğretmenliği hakkında kısaca bilgi verin lütfen

  Cevap: Anasınıfı öğretmenliği 2012 puanları

  Anaokulu öğretmenliği programının amacı,0-6 yaş grubundaki çocukların eğitimlerini gerçekleştirecek okul öncesi eğitim veren kurumlara öğretmen yetiştirmektir. Mezunlar meslek liselerinde ve okul öğcesi eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alabilirler.

  Psikoloji, çocuk gelişimi, eğitimi, formasyon ve anaokullarında uygulanan faaliyetler hakkında dersler görürler. Anaokulları ve gündüz bakımevlerinde çalışabilmektedirler.

  GENEL BİLGİ

  Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı (OÖLP), Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'ne bağlı dört yıllık bir lisans programıdır. 25.01.2000 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği başlatılan bu program, halen ülkemizdeki Eğitim Fakültelerinde uygulanmakta olan örgün Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programlarına eşdeğer bir programdır. Tamamen uzaktan öğretim sistemi ile eğitim yapılmaktadır.

  PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER
  Okulöncesi Öğretmenliği dört yıllık bir lisans programıdır. Dolayısıyla programa kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt yaptırdıktan sonraki yedi yıl içinde programı başarı ile tamamlamaları gerekmektedir. Diğer bir ifade ile, öğrencilerin dört yıllık bir programı en çok yedi yıl içinde tamamlama hak ve sorumluluğu vardır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.
   


Similar Threads: Anasınıfı öğretmenliği
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım Anasınıfı Öğretmenliği ile ilgili yazı 4 Mayıs 2012
Sorun Cevaplayalım Anasınıfı öğretmeni olmak için ne yapmalıyım 2 Aralık 2012
Sorun Cevaplayalım 2012 - 2013 anasınıfı günlük planlar 17 Kasım 2012
Sorun Cevaplayalım ingilizce öğretmenliği hakkında bilgi 4 Aralık 2012
Sorun Cevaplayalım Resim öğretmenliği hakkında bilgi 4 Aralık 2012