ANAP - DP birleşti

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 31 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. ANAP - DP birleşti  Anavatan Partisi ve Demokrat Parti arasında yapılan bütünleşme kongresinde, iki parti Demokrat Parti çatısı altında birleşti.

  Atatürk Spor Salonu'nda yapılan Anavatan 10. Olağan Büyük Kongresi'nde yapılan gizli oylamada, partinin tüzel kişiliğinin feshedilerek DP çatısı altında birleşme kararı çıktı. Karar aynı salonda DP'nin 6. Olağanüstü Kongresini yapan delegelerin oyuna sunuldu.

  Oylamada Anavatan'ın DP ile Demokrat Parti adı altında birleşmesi kabul edildi. Anavatan'ın bütün mal varlığı DP'nin oldu.

  CİNDORUK İLE UZUN TEŞEKKÜR KONUŞMASI YAPTI

  Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Husamettin Cindoruk, ''DP, Türk siyasetinde ANAVATAN'lı arkadaşlarımızın katılımıyla hem tarihini zenginleştiriyor, hem gücünü artırıyor'' dedi.

  Atatürk Sapor Salonu'ndaki bütünleşme kongresinde, DP ve ANAVATAN'ın birleşme kararının ardından Cindoruk ile feshedilen ANAVATAN'ın Genel Başkanı Salih Uzun, alkışlar, konfetiler ve kırmızı-beyaz balonlar arasında, platforma çıktı.

  Cindoruk, yaptığı teşekkür konuşmasında, ''Demokrat Parti'de buluştuklarını'' ifade ederek, ''DP, Türk siyasetinde ANAVATAN'lı arkadaşlarımızın katılımıyla hem tarihini zenginleştiriyor, hem gücünü artırıyor'' dedi.

  Bundan sonra Türk siyaset tarihinde eskisi gibi, eskisinden de güçlü bir DP olduğunu ifade eden Cindoruk, ''(Olmaz) diyorlardı, işte oldu. 'Seçenek yok' diyorlardı, işte seçenek'' diye konuştu.

  Cindoruk, iki partinin birleşmesinde emeği geçenlere, özellikle ANAVATAN Genel Başkanı Uzun ile eski Cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel'e teşekkür etti.

  ''Artık biz de biraz ANAVATAN'lıyız, onlar da DP'li. Biz, kardeş olduk'' diyen Cindoruk, Uzun ile ''Özal selamı'' verdi.

  ANAVATAN Genel Başkanı Salih Uzun ise delegelere, ''31 Ekimin kahramanları, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum'' diye seslendi.

  ''Merkez sağın fetret devri, bugün burada, bu salonda sona erdi'' diyen Uzun'un, bu sırada göz yaşlarını tutamadığı görüldü.

  Konuşmaların ardından, Cindoruk ve Uzun, salondaki delegeleri selamladı. İki partinin birleşmesinin ardından ANAVATAN'a ayrılan kontenjanlar gereğince DP Genel İdare Kurulu (GİK) asil ve yedek üyelikleri ile Yüksek Haysiyet Divanı üyeliklerine seçim yapılacak.

  Eş zamanlı yürütülen kongre çalışmalarında, her iki partinin kongre divanları yan yana görev yaptı. Kongrede, ANAVATAN, Demokrat Parti, Adalet Partisi ve DYP'nin iktidarda bulundukları dönemde verdikleri hizmetlere ilişkin slayt gösterisi sunuldu.

  31 Ekim 2009, Cumartesi
  zaman
   


Similar Threads: ANAP birleşti
Forum Başlık Tarih
Haberler Anaposta Projesi 30 Kasım 2009