Anadolu Ateşi Yakıyor

'Medya Bölümü' forumunda YAREN tarafından 3 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Anadolu kültürünü yansıtan Anadolu Ateşi Yakmaya devam ediyor..
  2011 Anadolu Ateşi Dans Gösterisi 25 Kasım MKM Attila İlhan Salonunda.
  Anadolunun 7 ayrı bölgesinden derlenen halk dansı motiflerinden oluşan koreografileri ile Anadolu kültürünü yansıtan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu gösterisi 25 Kasım 2011 tarihinde saat 21.00de İstanbul MKM Attila İlhan Salonunda izleyiciyle buluşuyor..

  Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğanın yaptığı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Sibiryadan Katara Japonyadan Amerikaya 85 ülkede gerçekleştirdiği 3500 temsille 20 milyonu aşan izleyiciye ulaştı.

  Anadolu Ateşi Topluluğun Yönetmeni Mustafa Erdoğan: Gloria Aspendos Arenada, grubun klasik Anadolu Ateşi gösterisi değil, “Fire of Anatolia–Evolution (Anadolu Ateşi–Değişim) adıyla yeni versiyonunu oynayacağını belirtti.
  Sanatseverler daha önce hiç izlemediği değişmiş ve daha çok zenginleşmiş bir Anadolu Ateşi izleyip ayrıca yeni eklenen semahlar, Kafkas dansları, dinsel törenler ve roman dansları gösteriyi çok daha renkli kılıyor. dedi.

  Anadolu Ateşi Semahlar

  Evolution gösterisinde dünyanın en iyi sahnelerinde gerçekleştirilen 2000 gösterinin verdiği deneyimle yenilikler yapılmıştır. Anadolu kültür tarihinin en önemli zenginliklerinden olan Semahlar gösteriye eklenmiştir. Anadolunun tüm semah karakterlerinden Anadolu Ateşi yorumuyla yeni bir kolaj yapılarak Semahlar yeniden yorumlanmıştır. Semahın hümanist içeriğiyle Mevlananın hoşgörü felsefesinin bir yansıması olan Sema gösterisi birleştirilerek bir ilke de imza atılmıştır.

  Anadolu Ateşi Kafkas Dansları

  Evolution gösterisinde yeni Kafkas dansları da kullanılmıştır. Kafkasyada yaşayan halkların görkemli kültür zenginliği hem Kafkas şarkılarıyla hem de Kafkas danslarıyla gösteriye eklenmiştir. Dağıstan, Abhazya, Gürcistan, Osetya ve Alan danslarından yapılan bir kolajla gösteri zenginleştirilmiştir.

  Anadolu Ateşi Roman Dansları

  Roman kültürü ve çingene dansları Anadolu Ateşi Evolution gösterisinde önemli bir yer tutmaktadır. Dünyanın hemen her bölgesinde dansa ve müziğe tutkuyla bağlı olan bu halkın kültürü, Evolution gösterisinde kendini kendi diliyle ifade etmiştir.

  Anadolu Ateşi 25 Kasımda saat 21.00de MKM Attila İlhan Salonunda izleyiciyle buluşuyor.
  Anadolu Ateşi Bilet fiyatları 60 TL.

  Anadolu Atesi biletleri