Amerikanın Önemli Şehirleri

'Ülkeler' forumunda YAREN tarafından 26 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Amerika Önemli Şehirleri,
  Amerikanın Önemli Şehirleri hangileridir,
  Amerikanın Önemli Şehirlerinin listesi  LOS ANGELES, NEW YORK, WASHINGTON, SAN FRANSISCO, CHICAGO, FLORIDA


  Orlando
  Büyülü diyarlarda eğlenmek isteyenlerin şehri Orlando'yu her yıl 40 milyon kişi ziyaret eder.


  Las Vegas
  Nevada eyaletinde bulunan Las Vegas, Amerika'nin en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olup, 24 saat canlı ve dinamiktir.


  San Diego
  San Diego'nun bir çok ünlü yerini, Traffic filminde La Jolla'yi, bir sinema klasiği olmuş Top Gun filminde Miramar Askeri Hava Alanı'nı belki gördünüz.


  Chicago
  Chicago, Illinois eyaletinin Michigan gölü kıyısında kurulmuş olan, Amerika'nin üçüncü büyük ve Orta Batı'nın en büyük şehridir.


  New York City
  New York eyaletinde bulunan New York City, Amerika'nin en büyük şehri ünvanına sahip 24 saat canlı ve dinamik bir şehirdir.


  Los Angeles
  Los Angeles… dünyaya sinemayı sunan şehir. Hayalleri yaptığı kadar hayalleri yıkan, verdiği kadar alan, göğsünü Pasifik Okyanusu’na, sırtını ise dağlara vermiş bir şehir.


  Washington D.C.
  Amerika denilince akla ilk gelen görüntü New York'daki ünlü Özgürlük Anıtı ise ikincisi de beyaz kubbeli yapı olarak da tanınan ve deyim yerindeyse Amerika'nin alamet-i farikası olarak bilinen Washington D.C.'deki "Capitol Hill" dir.


  San Francisco
  San Francisco körfezine, Golden Gate köprüsüne ve Pasifik Okyanusu’na bakan evler, rengarenk bir kültür, dünyanın tartışmasız en iyi restoranları ve iki taş atımı ötede rüya güzellikte şehirler...


  Boston
  New England Bölgesi'nin Massachusetts eyaletinde bulunan Boston şehri, hem kültürel hem de tarihsel geçmişi ile Amerika'nın önemli şehirleri arasında yer alıyor.


  Miami
  Florida eyaletinin gözde şehirlerinden biri olan Miami, Amerika'nin diğer şehirlerinin klasik yapısına oranla farklı görüntülere ve kültürlere sahip tri-ethnic bir şehirdir.
   


Similar Threads: Amerikanın Önemli
Forum Başlık Tarih
Ülkeler Amerikanın Önemli Günleri Ve Bayramları 25 Nisan 2011
Ülkeler Amerikanın tatil günleri 2013 24 Aralık 2012
Ülkeler Amerikanın Başkenti Neresi 16 Ekim 2012
Ülkeler Amerikayı Kim Keşfetti - Amerikanın Keşfi özet 12 Mayıs 2011
Ülkeler Amerikanın uluslararası telefon kodu Kaçtır 10 Mayıs 2011