Amerikan Cocker Köpeği ve Özellikleri

'Eğitim Merkezi' forumunda YAREN tarafından 11 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Amerikan Cocker Özellikleri,
  Apartman Hayatına Uyumlu Köpekler,
  Amerikan Cocker Bakımı,

  [​IMG]

  Amerikan Cocker Kökeni
  English Cocker Spaniel' in Amerika' ya götürülmesinden sonra geliştirilen bir ırktır. English Cocker Spaniel' den biraz daha küçüktür. Cocker ismi Woodcock (çulluk) dediğimiz kuştan gelmektedir. Eskiden kuş avında kullanılmıştır. Bugün daha çok arkadaş olarak ve şov amaçlı beslenmektedir.

  Amerikan Cocker Köpeğinin Özellikleri
  Neşeli, uysal, çocuk dostu efendisine karşı saygılı ve iyi huylu bir köpektir. Apartman yaşamı için uygun bir ırktır. Tabi ki bahçeli bir ev tercih sebebidir.

  Amerikan Cocker Neler Yapar?
  Hem avda hem de evde gözüpek ve dayanıklıdır. Neşeli, tatlı ve hassastır. Çocuklarla çok iyi geçinir ve onlarla sanki çocuk olur. İnsanlara karşı saygılı ve hürmetkar olmasına rağmen eğer iyi eğitilmezse laf dinlemez, başına buyruk olur. Kuyruğunu devamlı sallayarak her zaman sevecen ve canayakın olduğunu belli eder.
  Akıllı ve güvenilirdir. Genellikle tanıdık - yabancı ayırt etmeden insanların yanında her zaman mutludur. Başka köpeklerle birlikte eğitiliyorsa onlar havlarken dikkatleri dağılabilir. Fakat buna rağmen rahat ve iyi bir eğitim alır. Eğitimde garip davranışlardan ve laubalilikten kaçınılmalıdır. çünkü bu durumda kafası karışabilir ve istenen yanıtlar alınamayabilir sinirli davranışlar gösterebilir.
  Kaynak: evcilkopekler.com​

   
 2. Cevap: Amerikan Cocker Köpeği ve Özellikleri

  köpeklerin her türlüsünden korktuğum için hiç farketmiyo cinsi:)