Ameliyatsız güzelleşmenin yolları

'Kişisel Bakım' forumunda Destina tarafından 29 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. Daha güzel görünmek için,neştersiz güzelleşme yolları
  Estetik cerrahide son yıllarda en çok uygulanan tekniklerin başında neştersiz gençleştirme operasyonları geliyor.
  Kader ve zamana boyun eğmeden, birkaç dakikada genç ve güzel görünmek için, tıp dünyası ve teknoloji sürekli gelişerek hizmet ediyor.

  [​IMG]

  Yağ enjeksiyonları

  Sıklıkla kullanılan bu tedavi şekli, yüz gençleştirmede önemli uygulamalardan birisidir. Diz veya kalçadan alınan yağ parçaları, cildin altına verilerek kırışıklıklar düzeltiliyor ve cilde dolgunluk kazandırılıyor. Bu yöntem risk içermez çünkü kişinin kendi vücut yağı uygulanmaktadır.

  Lazer

  Işık huzmeleri cildin içine girerek, cilt altındaki kollajen üretimini tetiklemektedir. Sürekli yenilen ve ilerleyen bir teknolojidir.

  Hiyalüronik Asid

  Kollajen gibi vücutta oluşan bu biyolojik maddenin sentetik olarak hazırlanan jeli, derin kırışıklıkları doldurur. Dolgu maddeleri içinde en bilinen, en zararsız ve en çok kullanılan hiyalüronik aitten elde edilen maddelerdir.

  Botoks

  Bir çeşit proteinin kırışıklara yol açan kaslara çok ince iğne ile düşük dozlarda verilmesiyle uygulanır. Amaç, böylelikle enjekte edilen kasta sinir hücreleri aracılığıyla kasılma emri veren iletiyi geçici süre durdurmaktır. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. -alıntı-