Ameliyatsız Burun Estetiği nasıl yapılır

'Kişisel Bakım' forumunda Sitem tarafından 26 Eylül 2011 tarihinde açılan konu 1. Ameliyatsız Burun Estetiği hakkında bilgi

  Ameliyatsız Burun Estetiği

  Estetik anlamda burun yüzümüzdeki en önemli belirleyicidir.Düzgün bir buruna kavuşmak için illaki ameliyat olmak mı gerekir? Artık her zaman ameliyat gerekmiyor. Çünkü güzel görünen bir burun için burnu her zaman küçültmek gerekmediği gibi bazen burnun bazı bölgelerinin büyütülmesi gerekiyor. İşte bu noktada artık ameliyat ile değil kalıcı dolgu maddesi ile ameliyatsız burun estetiği söz konusu.

  Kullanılan madde nedir?

  Kullandığımız madde Polyacrylamid Hidrojeldir. Polyacrylamid maddesi kendi ağırlığının 100 katı kadar su tutabilen bir maddedir ve dolgunun moleküler yapısı %97 su %3 aktif madde şeklindedir. Oluşan Molekül vücuttaki taşıyıcı tüm hücrelerden büyük olduğu için vücutta başka bir yere taşınamadığı gibi enzimatik olarak ta eritilemez( ki silikon meme protezleri de dahil olmak üzere diğer kalıcı protez veya dolguların hiç biri bu özelliği taşımaz). Bu şekilde ömür boyu kalıcı olmaktadır. Alerjik, toksik ya da kanserojen değildir. Bu özellikleri ile en mükemmel kalıcı dolgudur. Dudaklara güvenle uygulanabilecek tek kalıcı dolgudur çünkü reaksiyon vermediği için yumuşak kalabilen tek dolgudur.

  Riski var mıdır?

  Polyacrylamid hidrojel alerjik olmayan, toksik ya da kanserojen olmayan güvenli bir maddedir. Uygulamaya ait tek risk enfeksiyondur. Madde dezenfeksiyon ve sterilizasyon koşullarına dikkat edilerek uygulanmalıdır. Tüm dikkate rağmen kişisel faktörler nedeniyle enfeksiyon meydana gelebilir( Bu olasılık %1 dir)Enfeksiyon riskinin oluşup oluşmadığı ilk 10 gün içinde anlaşılır, çoğu kez antibiyotik tedavisine cevap verir. Nadiren ancak protezin çıkarılmasıyla iyileştirilebilecek enfeksiyon oluşabilir. Genel olarak enfeksiyon riski memeye konan silikon protezin enfeksiyon riskinden daha düşüktür.

  Sonuç olarak burnunuzun bu işlem için uygun olması durumunda artık ameliyat olmadan da estetik yapılabilmektedir.

  Alıntı
  Kaynak:plastik Cerrahi
  Op.Dr.Güner UYSAL