AMD yeni Vision Platform

'Teknoloji Haberleri' forumunda By RiZeLi tarafından 6 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yenilikçi şirketler dengeli PC platformu teknolojilerini kullanarak, kazandıracak fikirlerini duyurmak için videoları ve üçboyutlu grafikleri de içeren zengin görsel sunumlar hazırlamanın öneminin farkındadır. Araştırmalara göre, insanların anlayış kabiliyetlerinin %80’i görselliğe dayalıdır ve sözlü sunumlara destek olarak görsel malzemelerin kullanılması, aktarılanların sadece sözcük kullanılmasına göre 6,5 kat daha fazla akılda kalmasını sağlamaktadır.


  Ayrıca, birden fazla monitör kullanılması yoluyla izleme alanının genişletilmesi de, çalışanların üretkenliğini %40’a kadar yükseltebilmektedir. AMD’nin VISION Pro teknolojisine dayalı şirket bilgisayarları, herhangi bir eklentiye gerek kalmaksızın çoğul monitör, kesintisiz video izleme ve video konferans yazılımlarını kullanma desteği sunarken, içinde videolar ve üçboyutlu grafikler bulunduran zengin sunumların hazırlanması için gerekli performansı da sağlamaktadır.

  VISION Pro Teknolojisi, AMD’nin Eylül 2009’da açıkladığı VISION Teknolojisi’nin uzantısı. “Şirket kullanıcıları bize, bilgisayarlarını hem iş uygulamaları hem de Windows 7’deki tüketici senaryolarının tümü için kullanabilmek istediklerini bildirdiler,” diyen Microsoft Windows Platform Stratejisi Başkan Yardımcısı Mike Nash ise sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ihtiyaçları karşılamayı amaçlayan Windows 7 Professional ve AMD Vision Pro Teknolojisi, işletmelerin gerektirdiği yönetilebilirlik imkanını, son kullanıcıların istediği performans ve işlevsellikten ödün vermeden sağlıyor.”

  Güvenlik ve Sanallaştırma
  VISION Pro Teknolojisi tarafından desteklenen güvenlik özellikleri arasında Güvenilen Platform Modülü (TPM), AMD’nin Geliştirilmiş Virüs Koruması (EVP) ve Windows® 7 Professional’ın önemli güvenlik özellikleri var. AMD istemci sanallaştırma teknolojisi, eski uygulamaların Windows XP Modu altında desteklenmesi için yonga düzeyinde iyileştirmeler içeriyor.

  kaynak