Amanda Seyfried Biyografi,Amanda Seyfried Kimdir

'Biyografi' forumunda By RiZeLi tarafından 15 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Amanda Seyfried Biyografi
  Amanda Seyfried Hayatı
  Amanda Seyfried Kimdir


  Amanda Michelle Seyfried Doğum tarihi 3 Aralık 1985 Amerikalı aktris. Mamma Mia'daki Sophie Sheridan ve Mean Girls'teki Karen Smith rolleriyle bilinir. Ayrıca Veronica Mars, Big Love Ve House'da da rolleri vardır. Çocukluğunda modellikte yapmıştır.

  Kişisel Hayatı

  Amanda Seyfried, Allentown, Lehigh County, Pennsylvania, Amerika'da doğmuştur.Eczacı bir baba ve terapist bir annenin kızıdır. Kardeşi Jennifer Seyfried, MySpace'te Love City grubunda müzisyendir.

  Kariyer

  11 yaşında model olarak kariyerine başlamıştır. 2004 yılına kadar çeşitli filmlerde yardımcı rollerde oynamıştır. Kariyerinde dönüm noktası 2004 yılında Karen Smith rolünde Mean Girls'te oynaması olmuştur. Sonra televizyonda Veronica Mars'ta Lilly Kane olarak rol almıştır.Rolünde Veronica Mars'ın en yakın arkadaşıdır. Amanda Seyfried, House, M.D., Justice, Law & Order: Special Victims Unit and CSI: Crime Scene Investigation ve Wildfire gibi çeşitli dizilerde de konuk oyuncu olarak yer almıştır. 2007 yılında Mamma Mia'da Sophie Sheridan rolünde ilk başrolünü aldı. 2008 yılında Megan Fox'la birlikte Jennifer's Body filminde oynadı. Film 2009 yılında gösterime girdi
   
Yükleniyor...