Alzheimer Hastalıgında Kök Hücre Tedavisi

'Sağlık Rehberi' forumunda m.yakamoz tarafından 5 Nis 2010 tarihinde açılan konu

 1. Alzheimer hastalığında Kök Hücre Tedavisi
  Alzheimer hastalığı
  Alzheimer yaşlılıkta görülen demansın en yaygın formudur. Genellikle sinir hücrelerinin ve sinir hücre irtibatının yavaş ancak ilerleyici tarzda kaybı ile alakalıdır. Hastalığın başlangıcı sinsidir ve ilk belirtileri hafızanın ve oryantasyonun bozulmasıdır.

  Hastalık ilerledikçe hastanın zihinsel yetenekleri bozulur ve birkaç yıl sonra hasta gündelik işlerini yaparken yardıma gereksinim duyar ve artık kendi başına yaşayamaz. Hastalığın bu aşamasının aile ve arkadaşlar açısından bilhassa rahatsız edici tarafı, hastanın genellikle yakın akrabalarını ve hatta partnerlerini dahi tanımamasıdır. Alzheimer'li kişiler gitgide benliklerini kaybederler.

  Alzheimer hastalığının nedeni bilinmemektedir ancak hastaların beyinleri incelendiğinde tipik mikroskobik değişiklikler görünmektedir: Hücre dışı protein tortuları -bunlara amiloid plaklar denmektedir - fibroz hücre içi protein kümeleri - bunlara nörofibriler düğümler denmektedir. Alzheimer hastalığının tedavisi imkansız gibidir zira ölü sinir hücreleri yenilenemez.

  XCell-Center Alzheimer hastalığı tedavisi
  Kök hücreler önce hastanın kalça kemiğinden (iliak kemik) çekilen kemik iliğinden alınır, günler sonra yeniden vücuda nakledilir. Hücrelerin naklinden önce, kemik iliği laboratuarlarımızdan birinde işlenir ve kök hücrelerin miktarı ve niteliği denetlenir.

  Bu nakil olan hücreler, yeni hücrelere dönüşme potansiyeline sahip olup hasarlı doku ve /veya sinirleri yenileyebilir veya onların yerine geçebilir.

  Tedavinin amacı Alzheimer hastalığının belirtilerinin ilerlemesini yavaşlatmak veya durdurmaktır.
   
 2. Cevap: Alzheimer Hastalıgında Kök Hücre Tedavisi

  Yaşlanmadan zaman zaman sanki bu hastalığı yaşar gibiyiz..Çocuklarda bile unutkanlık başladı :) Şaka bir yana tıptaki yenilikler ve gelişmeler umut verici.İlerde Allah yardımcımız olsun zor bir durum.
   
 3. Cevap: Alzheimer Hastalıgında Kök Hücre Tedavisi

  evet haklısın bende erken yasda unutkanlık basladı bulmaca matematiksel islemler iyi geliyor dokdorum demisdi bende bunları yapmaya calısıyorum.
   
 4. Cevap: Alzheimer Hastalıgında Kök Hücre Tedavisi

  Allah a şükür daha bende unutkanlık başlamadı
   
 5. Cevap: Alzheimer Hastalıgında Kök Hücre Tedavisi

  sen gencsin ben yaslandım ondandır))))))
   
 6. Cevap: Alzheimer Hastalıgında Kök Hücre Tedavisi

  Ben de çok sık olur unutkanlık :( daha doğrusu birçok şeyi aynı anda düşünüp yapmak diyelim :f196:

  Çantasını unutup çıkan,para üstünü almadan çıkan kaç kişi vardır acaba??? :oops:
   
 7. Cevap: Alzheimer Hastalıgında Kök Hücre Tedavisi

  cnm sende öyle bendede ten corapları buz dolabına koyup sonra cekmeceden arayanlardanım yada elimde yemek tabagıyla banyo dolabına koyan biriyim ))))