Altın Ne Kadar Yükselecek

'Haberler' forumunda ZORBEY tarafından 27 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Altın Ne Kadar Yükselir 2011
  Altın Ne Kadar Olur

  Altının onsu bugünkü işlemlerde 1,625 doları görerek tarihi rekorunu tazeledi. Bu artışa paralel olarak içeride de yüksek fiyatlar seviyesini koruyor. Cumhuriyet altını 610 liradan satış satılırken, çeyrek altın ise 150 liradan alıcı buluyor.

  Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, daha önce bu seviyelerin görülmemesi nedeniyle henüz bir trend oluşmadığına dikka çekerken, teknik olarak altının onsu 1,635 doları görebileceğini ve yükselişin yönünü ABD'deki gelişmelerin şekillendirdiğini söyledi.Doların gerilemesine paralel olarak, spekülatif hareketlerin varlığı yukarı yönlü bir seyir yaratıyor.

  Altın daha yüksek seviyelere de çıkabilir. Ancak, ABD'den bütçe tavanının artırılmasıyla ilgili olumlu bir haber gelmesiyle sert bir düşüş de yaşanabilir. Böyle bir durumda düşüşün kısa vadeli ve sert olacağını düşünüyorum. Sırasıyla 1,600 dolar ile 1,585 dolar test edilebilir. Asıl düşüş ise ortamın daha da iyileştirilmesi, faiz artışlarının gelmesi ve likidite daralmasıyla görülür.

  ALTININ GRAMI 100 LİRA OLACAK


  Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Cavuşculu, "Yıl sonu için 2012 ilk çeyreğinde altının gramı kesin 100 lira olacak. Aynı dönemde ons fiyatı içinde tahminimiz de 2,000 dolar olabileceği yönünde. Küresel çapta bakıldığında Ortadoğu’da yaşanan siyasi tansiyonun, benzer olayların dünyanın başka yerlerinde de olabileceğinin sinyali olarak görüyoruz. AB'deki sıkıntıların da devam edeceği öngörüsüyle, yatırımcıların bu kırılgan ortamda güvenli liman olan altına talebin devam edeceğini düşünüyorum" dedi.