Altın Fiyatlarında Yaşanan Büyük Düşüş!

'Haberler' forumunda Yasemin tarafından 15 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Altın Fiyatlarının hızlı bir düşüşe geçtiği son günlerde bu hızlı düşüşün nedeni Altın yatırımcıları tarafından merak ediliyor.Altın fiyatları son 6 ayın en düşük seviyesine indi.Uluslararası piyasada altının ons fiyatı düşüşünü devam ettirerek 21 Ağustos 2012 tarihinden bu yana gördüğü en düşük seviye olan 1.625,72 dolar olarak geriledi.

  Ayrıca Uluslararası piyasalarda 15 Şubat Cuma günü saat 15:00 itibariyle altının onsu 1628,20 dolardan işlem görürken İstanbul Kapalıçarşı'da Cumhuriyet altını 620 lira, çeyrek altın 152 lira, gram altın ise 93 liradan satılıyor.

  15 Şubat Cuma günündeki düşüşle geçtiğimiz hafta sonuna göre yaklaşık yüzde 2,5 oranında değer kaybeden altının ons feyatı, yılbaşından bu yana ise yaklaşık yüzde 3 geriledi.
    2. Cevap: Altın Fiyatlarında Yaşanan Büyük Düşüş!

  Altın fiyatlarının bu inanılmaz düşüşü Uzmanlara göre kısa vadede devam edebilir. Daha önceki senelerde 2012, 11,10 senelerinde Euro ile ortak hareket ederlerdi. Yüzde 10`ların üzerinde bir artış gösterdi altın buna ayak uyduramadı.Küresel piyasalarda şuan bir belirsizlik var. Doların yönü belli değil, Euro`nun yönü belli değil, TL`de yabancılar alım yapacak mı belli değil.

  Bu durumda Yatırımcı ne yapacak peki.Kısa vadeli hareket yapanlar, günü birlik hareket yapanlar sıkıntıya girmemeliler.