Altın Çilek Çeşitleri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Ezlem tarafından 5 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Altın Çilek hakkında bilgi,Altın Çilek,Altın Çilek nedir,Altın Çilek faydaları

  [​IMG]

  Pek de bilinmeyen bu altın renkli egzotik çilek dünyada en çok lif barındıran ve kilo verdirmeye yardımcı olan bir meyve.

  Pek de bilinmeyen bu altın renkli egzotik çilek dünyada en çok lif barındıran ve kilo verdirmeye yardımcı olan bir meyve.
  Altın çilek pürüzsüz kolay şekil alan parlak ve turuncu-sarı bir dış yüzeye sahiptir. Özü sulu ve içerisinde çok ufak açık sarı çekirdekleri vardır. Dinlendirildiğinde tadı tatlılaşır.
  Altın çilek yuvarlak bir meyve olup ağırlığı 5-7 gram arasındadır. Çapı yaklaşık olarak 2 cm'dir. Altın çilek taze iken doğal kağıtımsı sarımsı bir kabuk ile kaplıdır ve yenilebilmesi için çıkarılması gerekmektedir.
  Altın çilek taze olarak kurutulmuş olarak tek başına veya meyve ve sebze salatalarında diğer ürünlerle beraber de tüketilebilir. Ayrıca çikolata ile kaplanıp tatlılarda da kullanılabilir. Reçellerde soslarda keklerde vs. kullanılabilir.
  Altın çilek karışımlarda yada tek başına kullanılabilir.
  ALTIN ÇİLEK pürüzsüz kolay şekil alan parlak ve turuncu-sarı bir dış yüzeye sahiptir. Özü sulu ve içerisinde çok ufak açık sarı çekirdekleri vardır. Dinlendirildiğinde tadı tatlılaşır.
  Bu ürün taze olarak kurutulmuş olarak tek başına veya meyve ve sebze salatalarında diğer ürünlerle beraber de tüketilebilir.
  Ayrıca çikolata ile kaplanıp tatlılarda da kullanılabilir. Reçellerde soslarda keklerde vs. kullanılabilir.
  Yani ALTIN ÇELİK harika bir ürün olup karışımlarda yada tek başına kullanılabilir.
  Bu nefis ve egzotik meyve aynı zamanda çok sağlıklı ve tıbbi olarak birçok faydaya sahiptir.