Alpaslan Kavaklıoğlu Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 20 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Alpaslan Kavaklıoğlu,
  Alpaslan Kavaklıoğlu Biyografisi,
  Alpaslan Kavaklıoğlu Kimdir, Özgeçmişi

  Alpaslan Kavaklıoğlu Hakkında Bilgi

  Alpaslan KAVAKLIOĞLU 1962 yılında Bor’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Bor’da tamamladı. 1985 Yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi.

  1986 yılında Tunceli Kaymakam Adayı olarak İçişleri Bakanlığında göreve başladı.1989 yılında Tokat/Artova Kaymakamı olarak kura ile atandı. Daha sonra sırasıyla; Erzincan/Çayırlı, Gaziantep/Araban, Adıyaman/Besni, Denizli/Serinhisar ve Kayseri/Yahyalı Kaymakamlıkları yaptı. 1992 Erzincan depreminde Erzincan’da ve 1999 Marmara Depreminde de Sakarya’da Acil Yardım Koordinasyon, İyileştirme ve Yeniden yapılanmayla ilgili Vali Yardımcılığı yaptı.

  1999 yılı sonunda kurulan Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğünün kuruluş çalışmalarında bulunmak üzere Başbakanlıkta görevlendirildi.

  Alpaslan Kavaklıoğlu, İngiltere’de Dil ve Kamu Yönetimi, Japonya’da Afet Yönetimi, Bölgesel Kalkınma ve Yeniden yapılanma ve Tayvan’da Toplum kalkınması konularında eğitimler aldı. 2004 Yılında Milli Güvenlik Akademisini tamamladı.

  Başbakanlık Acil Durum Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak olarak görevli çalışırken Kadrosu İçişleri Bakanlığında Daire Başkanı ve Hukuk Müşaviri Kadrosunda kaldı.Şubat 2009 da Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü olarak atandı.

  2011 Milletvekili seçimlerinde aday olabilmek için 10 Mart 2011 günü görevinden ayrıldı. Alpaslan Kavaklıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.