Almanya Vizesi Kalkacakmı

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 9 Mart 2011 tarihinde açılan konu


 1. Almanya vizesi,Almanya da vizesinin kaldrılması için imza kampanyası
  [​IMG]
  Almanya vizenin kaldırılması için imza kampanyası başlatıldı,Türklere vizesiz seyahat,Vizesiz Almanya 2011,Almanyada vizenin kalkması için imza kampanyasına nasıl katılacağım

  Federal Alman Meclisi Dilekçe Komisyonu'na bir vatandaş tarafından Türk turistlere vizenin kaldırılmasını öngören bir dilekçe verildi.

  Dilekçenin kabul edilipAlmanya Federal Meclisi’nde ele alınabilmesi için 50 bin imzanın 3 hafta içinde toplanması gerekiyor. Bu süre ise 13 Nisan 2011 tarihinde doluyor.

  Almanya vizesi için İmza kampanyasına katılım

  Kampanyaya katılabilmek için bundestag.de sitesine üye olmanız gerekiyor üye olmak için tıklayın Emailinize gelen linke tıkladığınızda ekrana gelen sayfada şifrenizle giriş yapın.

  Daha sonra bu kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme girip ve Mustafa Çelebi'nin dilekçesini seçiyorsunuz ve kalem işaretli satırı tıklayınca imzalamış oluyorsunuz.

  Mustafa Çelebinin dilekçesi

  Burada öncelikle "Anzahl Mitzeichnungen" bölümü altında "Petition Mitzeichnen"a tıklayın. Eğer açılan pencerede kullanıcı adınızı ve şifrenizi isterse bu bilgileri girip onaylayın. Böylece işlemi tamamlamış ve dilekçeyi imzalamış olacaksınız. Açılan sayfada isminizi göreceksiniz.

  Almanca bilmeyenler Google Translate'i kullanabilir


  Kaynak:Haberturk.com