Almanların Yemekleri Nelerdir

'Ülkeler' forumunda zamaneanne tarafından 11 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Almanların Ünlü Yemekleri Nelerdir


  Almanların En Ünlü Yemekleri Nelerdir


  Her ne kadar Alman halkı biraya düşkünlüğüyle tanınsa da Alman mutfağı da dünyada hatırı sayılır yerlerden birinde bulunuyor.

  Özellikle domuz eti'nin Alman mutfağı'ndaki yeri özeldir.Hemen hemen bütün bölgelerde, yemekler sosisle yenir. Almanya'da 1500'den fazla sosis çeşidi üretilmektedir. En popüler sebzeler patates, lahana, havuç, şalgam, ıspanak ve fasülyedir.

  Almanya'nın güney bölgeleri olan Bavyera ve Swabia, birçok ortak yemek kültürünü paylaşmaktadır Malzeme ve yemekler eyaletlere göre değişmektedir Hem ulusal, hem bölgesel nitelikte birçok önemli yöresel yemek bulunmaktadır İlk zamanlar yöresel haldeki bir çok yemek, günümüzde değişiklikler geçirerek ülke çapına yayılmışlardır.

  Pizza ve makarna gibi İtalyan yemekleri, Döner gibi Türk ve Arap yemekleri özellikle büyük şehirlerde oldukça yaygın olarak satılmaktadır. Uluslararası burger zincirleri ve Çin restorantları ülkenin birçok yerine yayılmıştır. Hint, Japon ve diğer Asya mutfaklarının popüleritesi artmaktadır. Yüksek profilli dokuz Alman restorantı, restorantları uluslararası derecelendiren Michelin Rehberi tarafından üç yıldızlı olarak ilan edilmiştir. Yine 15 restorant iki yıldız almıştır.
   


Similar Threads: Almanların Yemekleri
Forum Başlık Tarih
Ülkeler Almanların Ünlü Yemekleri 10 Temmuz 2012
Ülkeler Almanların Özel Yemekleri 6 Temmuz 2012
Ülkeler Almanların En Ünlü Yemekleri 30 Haziran 2012
Ülkeler Almanların Ürettiği Arabalar 11 Temmuz 2012
Ülkeler Almanların Yemek Kültürü 11 Temmuz 2012