Almanların Ürettiği Arabalar

'Ülkeler' forumunda EyLüL tarafından 11 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Almanların Ürettiği Araba Markaları  Almanların Ürettiği Arabalar Hakkında Bilgi

  Sonradan Almanların himayesine girmiş olan markalar ise Skoda, Seat ve teknoloji paylaşımına yapılan markalar ise Bentley, Bugatti, Lamborghini ile Alman Mühendislerin ortaklığı ile teknoloji paylaşımına gidilmiştir.

  Audi
  her zaman yeniliklerin otomobili olmuştur. Piyasadaki tüm rakiplerine teknoloji alanında fark atmıştır. Audinin bu kadar kendini yenilemesi iç ve dış piyasa 2.el değerinin çabuk düşmesi yol açmaktadır. Audinin almanlar için önemi ürettikleri modellerde uyguladıkları teknoloji beğenilirse VW ve BMW bu teknolojiyi Audiden sonra kullanmalarını sağlıyor. Yani Audi Almanların deneme markasıdır.

  Bmw
  Bilindiği üzere hem uçak motoru yapan hem otomobil yapan sayılı markalardan biridir. Kullandığı kalıcı teknolojiler ile adeta piyasadaki rakiplerinden 3-5 yıl arasında bir fark yaratıyor. Ve güçlü almanlar kategorisi alabileceğimiz kuvvetli motorları ile birlikte sunduğu konforu ile ön plana çıkıyor.

  Porsche
  Spor araba deyince akla ilk gelen markalardan biri Avrupa piyasasında kendini kanıtlamış olan firma ABD otomobil piyasasında güçlü Amerikan rakiplerine karşı iyi bir başarı yakaladı. Son olarak çıkardı Panamera modeli ile dört kapılı arabalarda da ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.

  Opel
  1863 yılında kurulan ve köklü bir Alman firması olmasına karşı ürettiği modellere göre Almanların genç ve asi ruhlu karakteristik bir otomobili olduğunu gösterdi. İlk olarak bisiklet üretimi ile piyasaya giren Opel daha sonra dikiş makinesi üretimi ile devam etti.

  Mercedes Benz
  bu otomobil hakkında aslında fazla konuşmaya gerek yok ama yinede biraz bilgi vermek istiyorum. 1926 yılında kuruldu. Ağır vasıta ve otomobil üretimi halen başarı ile sürdürüyor. Alman ekonomisine sağladığı katkı yadsınamaz bir ölçüde ayrıca Almanları milli olarak baktığı bir marka olma özelliğini de taşıyor.