Allık Nasıl Sürülür

'Kadınların Dünyası' forumunda Merve tarafından 24 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Allık Nasıl Sürülür

  Yüz şeklin: KALP
  Aynanın karşısına geç ve elmacık kemiklerinin belirgin hale gelmesi için gülümse. Orta büyüklükte bir allık fırçası ve toz allık kullan. Allığı elmacık kemiklerinin üzerine dairesel fırça darbeleriyle sür. Fırçayı şakaklarına doğru hafifçe kaydırarak allık sürüşünü bitir. Allığını bu şekilde sürmek elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirecektir. (Bu taktik aynı zamanda burnunu da daha kalkık gösterecektir.)

  Yüz şeklin: KARE
  Orta büyüklükte bir fırça ile yanaklarının burnuna yakın kısmından başlayarak (elmacık kemiklerinin üstünden değil yanaklarının ön kısmından) geriye doğru süpürür gibi allığını sürmeye başla. Sonra fırçayı kulaklarına doğru yaklaştırarak sürmeye devam et. Bu sürüş taktiği, köşeli yüz hatlarını daha yumuşatarak yanaklarını belirginleştirmen konusunda sana çok yardımcı olacak. Unutma; fırça hep geriye.

  Yüz şeklin: OVAL
  Allığını sürmeye geçmeden önce transparan bir toz pudra kullanarak elmacık kemiklerinin üzerini aydınlat. Köşeli bir fırça kullanarak allığını pudrayı yaydığın yerin altına, yanak çukuru dediğimiz bölgeye sür. Allığını bu şekilde sürerek yüzüne daha doğru bir ifade vermiş ve yanaklarını ön plana çıkartmış olacaksın.


  alıntı