Allık nasıl kullanılır

'Kişisel Bakım' forumunda Gazel tarafından 21 Eyl 2008 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Yüz tipinize uygun allık sürme teknikleriyle büyük burnunuzu küçük, geniş yüzünüzü dar, elmacık kemiklerinizi çıkık gösterebilirsiniz. Aşağıdaki çizimlere bakarak, kendi yüz şeklinizin hangisi olduğunu öğrenebilir ve allığı nasıl doğru bir şekilde uygulayabileceğinizi öğrenebilirsiniz...

  Yuvarlak

  [​IMG]

  Hatlarınızın ince ve uzun görünmesi için allığı yanaklarınızın tam üstüne uygulayın. Fırçayla 'C' harfi çiziyor gibi yapın. Allığı saç diplerinize doğru uzatmayı da ihmal etmeyin. Çenenize de hafifçe allık sürebilirsiniz.

  Uzun

  [​IMG]

  Allığı sadece yanaklarınızın üzerine uygulayın. Böylece yüzünüzün uzunluğunu dengelersiniz. Ancak yüzünüzdeki makyaj keskin olmamalı. Bu yüzden allığı yumuşak hareketlerle dağıtmayı deneyin.

  Oval

  [​IMG]

  Oval yüzlerde alın çeneden daha geniştir. Ayrıca elmacık kemikleri daha baskın ve çene ovaldir. Bu tip yüze sahipseniz, allığı kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayın. Böylece, elmacık kemikleriniz çok belirgin hale gelecektir.

  Üçgen ya da kalp

  [​IMG]

  Allığınızı V şeklinde elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru sürün. Kaş altından yüzünüzün ortasına doğru hafifçe allık sürerseniz, geniş olan alnınız yüzünüzün diğer kısımlarıyla dengelenir.

  Köşeli

  [​IMG]

  Köşeli yüzlerde, kareli yüzlerdekine benzer sert ve açılı bir ifade vardır. Yüze daha derin ve yumuşak bir ifade vermek için kemikli bölümlerin geri plana çekilmesi gerekir. Allık, elmacık kemiği üzerine yuvarlak olarak sürülür.
   
 2. hımmm ben direk elmacık kemiklerimin üzerine sürüyorum.... teşekkürler gazel
   
 3. eline saglık gazel tşkrler
   
 4. Teşekkürler GazeL. Bundan sonra C yapmaya çalışırım.
   
 5. Teşekkürler gazel ben fazla kullanmıyorum ama olsun öğrenmekten zarar gelmez :f40:
   
 6. Emeğine sağlık teşekkürler GazeL...
   
Yükleniyor...