Allah'ın indirdiği ile hükmetmek hakkında ayetler

'Ayetler ve Hadisler' forumunda miray & özge tarafından 17 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Allah'ın indirdiği ile hükmetmek hakkında ayetler


  Biz, içinde doğruya rehberlik ve nur olduğu halde Tevrat'ı indirdik. Kendilerini (Allah'a) vermiş peygamberler onunla yahudilere hükmederlerdi. Allah'ın Kitab'ını korumaları kendilerinden istendiği için Rablerine teslim olmuş zâhidler ve bilginler de (onunla hükmederlerdi). Hepsi ona (hak olduğuna) şahitlerdi. Şu halde (Ey yahudiler ve hakimler!) İnsanlardan korkmayın, benden korkun. Âyetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah'ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.
  Mâide : 44

  Tevrat'ta onlara şöyle yazdık: Cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş (karşılık ve cezadır). Yaralar da kısastır (Her yaralama misli ile cezalandırılır). Kim bunu (kısası) bağışlarsa kendisi için o keffâret olur. Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar zalimlerdir.
  Mâide : 45

  İncil'e inananlar, Allah'ın onda indirdiği (hükümler) ile hükmetsinler. Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar fâsıklardır.
  Mâide : 47

  (Sana şu talîmatı verdik): Aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet ve onların arzularına uyma. Allah'ın sana indirdiği hükümlerin bir kısmından seni saptırmamalarına dikkat et. Eğer (hükümden) yüz çevirirlerse bil ki (bununla) Allah ancak, günahlarının bir kısmını onların başına belâ etmek ister. İnsanların birçoğu da zaten yoldan çıkmışlardır.
  Mâide : 49
   


Similar Threads: Allah'ın indirdiği
Forum Başlık Tarih
Ayetler ve Hadisler Allah'ın Laneti Hakkında Ayetler 10 Aralık 2012
Ayetler ve Hadisler Allah'ın Nimetleri Sayılmaz Hakkında Ayetler 10 Aralık 2012
Ayetler ve Hadisler Allah'ın Mağfiretin Genişliği Hakkında Ayetler 10 Aralık 2012
Ayetler ve Hadisler Allah'ın Mümin Mücahidlere Yardımı Hakkında Ayetler 10 Aralık 2012
Ayetler ve Hadisler Allah'ın En Sevdiği Amel 11 Şubat 2012