Alkali Su Nasıl Yapılır? Evde

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Alkali Su Nasıl Yapılır? Evde

  [​IMG]
  Vücudumuz en değerli varlığımızdır. Bu varlığı tam olarak sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için bir takım kuralları olmaktadır. Ph değerimiz en önemli olan standart değerlerimizdendir. Bağışıklığımızı ayakta tutacak olan ph değerimiz 7,4 civarlarında olması gerekiyor. Alınan besin maddelerinin alkali olmaları ve bunun yanı sıra alkali su ile vücudun desteklenmesi gerekiyor. Hücrelerinizin yenilenmesi, daha kolay bir şekilde zayıflamak, çok daha sağlıklı olmak, enerjik olmak ve formunuzu koruyabilmek için alkali suya ihtiyacınız vardır. Peki, alkali suyun faydaları nelerdir şöyle bir kaç cümlede anlatalım;

  Sularda kalite ararken yüzey gerilimine bakmanız gerekir. Alkali su ile tamamlanabilecek olan sular yüzey gerilimleri açısından çok az olan sulardır. Oldukça iyi emilebilme özellikleri olan vücutta ihtiyaç duyulan hücrelere çok daha kolay ulaşır ve büyük fayda sağlar.
  Alkali su kullanımı başladığınız zaman kişiler su içme eğilimlerinin daha fazla olacağı gözlemleniyor. Özellikle suyu az tüketen ve su içmekten keyif almadığından dolayı diyet programlarına dahi suyu dahil edemeyen kişiler alkali su tüketerek su içme eğilimlerine yeni bir sayfa açabilirler.
  Cilt deriniz çok parlak olur ve pürüzsüz bir ten yapınız olur. Çünkü hücreleriniz alkali su ile buluştukları zaman gerçek doyum noktası yakalar ve emilim çok daha fazla sağlıklı olur. Kuru cilt yapısında olanlar aradaki farkı çok kısa bir süre içerisinde anlayacaktır. Asitler vücudumuza zarar veriyor. Bu günlerde pek çok hastalık bu konu ile bağdaşmaktadır. Kalp hastalıkları, şeker hastalığı, kemik erimesi ve tansiyon hastalığı gibi hastalıklarda genelde gündeme asitler gelir.
  Evde Alkali su nasıl hazırlanır?
  Kişiler kendi belirleyeceği bir hazırlık platformu olabilirler. Ancak her zaman için günlük ve taze olarak hazırlanıp içilmesi tavsiye edilir. Bazı insanlar hayat tarzını alkali suya göre endeksleyerek, ölçüleri çoğaltarak damacana suya göre karbonhidrat temin ederek hazırlık yaparlar. Yemekler dahil her alanda alkali suyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Alkali su hazırlamak için sadece karbonhidrat ve taze suya ihtiyacınız vardır. Eczaneden aldığınız karbonhidratı mümkün olduğunca iyi kalitede su ile hazırlayabilirsiniz. 2 litre temiz suya sadece 1 yemek kaşığı karbonhidrat koyarak kolayca hazırlayabilirsiniz.