Aliexpress Nasıl Alış-Veriş Yapılır?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Aliexpress Nasıl Alış-Veriş Yapılır?

  [​IMG]
  Aliexpress Nasıl Alış-Veriş Yapılır?
  Alış-veriş bütün insanlığın isteklerini giderebilmesi için büyük gereksinimdir. Özellikle kadınlar bu konuda her daim öne çıkmayı başarmış, alış-verişi seven taraf olarak bilinir. Tabi ki erkeklerde sever sadece dolaşmayı sevmezler, aradıklarını hemen bulup, parasını hemen verip, satın almak onlara hep daha cazip gelmiştir. İnsanlar daha çok alış-verişe gitmek için farklı yollar geliştirmiş bunlardan birideAliexpress alış-veriş.  Aliexpress Nasıl Alış-Veriş Yapılır?
  Tam olarak internetten alış-veriş olarak adlandırılır. İnternetten sitesine üye olmayla başlayan bir süreç, temel bilgilerinizi kayıt altına alındıktan sonra kargo bilgilerinizde bu bilgilerin içine dahildir. Bu ilk işlemleri tamamladıktan sonra ürün seçip alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz, tabi ki dikkatli olmak gerekiyor. Ekrandaki ile elimize gelen ürün çoğu zaman aynı olmayabiliyor. Ki bu alış-veriş sistemi ülkemize neredeyse yeni gelmiş, aynı zamanda çok popüler bir sistem, çok dikkatli davranmak gerekiyor. Vaktimiz gitmesin derken paramızı kaybedebiliriz. Birçok yararı var, göz ardı edemeyiz. Özellikle hayatını yoğun yaşayan iş yaşamımdan alış-verişe fırsat bulamayanlar veya küçük ufak tefek ihtiyaçlar için alış-verişe çıkmak istemeyenler zevkle bu yola başvurabilir. Hatta bağımlı olup sürekli yapmak isteyip alış-veriş çılgınlığına katılabilirler.

  Alıexpress alış-veriş aslından üretim ülkesi Çin’den bütün dünyaya yayılmış, hızla birçok insan üzerinde etkisini göstermiştir. Olumlu etkilerinin yanında risk isteyen bir alış-veriş türüdür. Kredi kartı bilgilerimiz farkında olmadan dolandırıcıların eline geçebilir. Dolandırmak amacı ile birçok yola başvurabilirler. Ayrıca ekranda gördüğümüz çok kaliteli bir ürün beklediğimiz şekilde çıkmayabilir. Beden açısından dikkatli olunmazsa yanlış beden gelebilir, kargoyla geldiği için geç elimize ulaşma ihtimali bir hayli yüksektir. Buna rağmen bir çok insan bu tür risklere girip alış-verişini rahatlıkla yapabiliyor çünkü insanları cezbeden büyük bir özelliği var. Fiyatların gayet uygun olması, ufacık bir ürünün bile toptan fiyatına gelmesi en büyük avantajı. Ama yinede fiyatların uygun olmasına aldırış etmemenizi tavsiye ederim, kargodan ne çıkacağı pek belli olmuyor. İmkanınız varsa gidip görüp deneyip almak her zaman daha sağlıklı sonuçlar doğurur. Tabi ki de günümüze ayak uydurmak için bilgilenmek için pek çok site ziyaretinize açık sizi bekliyor.