Ali Ülker Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 28 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. Ali Ülker Hayatı
  Ali Ülker Biyografisi

  Ali Ülker 1969 doğumlu işdamı..Ali Ülker, 2005 yılından beri Ülker Grubu (Bisküvi, Çikolata, Şekerleme) Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda Yönetim Kurulu üyesidir.

  Ali Ülker İş hayatına, 1985 yılında Ülker Gıda A.Ş. Kalite Kontrol Departmanı'nda Stajyer olarak başlayan Ali Ülker, 1986-1998 yılları arasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.'de Stajyer, Satış Yöneticisi, Satış Koordinatörü, Ürün Grup Koordinatörü ve Ürün Grup Müdürü pozisyonlarında görev almıştır. 1998 yılında Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.'de, 2001 yılında ise Merkez Gıda Pazarlama A.Ş.'de Genel Müdür olmuştur. 2002 yılında Gıda Grubu Başkan Yardımcılığı'na atanmıştır.

  Ali Ülker İngilizce ve Almanca bilen Ali Ülker, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş İdaresi bölümlerinde eğitim almış, IMD ve Harvard'da çeşitli eğitim programlarına katılmıştır. De Boccard ve Yorke Danışmanlık Şirketi ile Şirket İçi Kaizen Çalışması'nda (1992) ve IESC Satış Sistemini Geliştirme ve Şirket İçi Organizasyon Projesi'nde (1997) çalışmıştır.

  Ali Ülker 1969 yılında doğmuş olan Ali Ülker, evli ve ikiz çocuk babasıdır.Ali Ülker Basketbol ve bilardo oynamaktan, balık avlamaktan, sinemaya gitmekten ve kitap okumaktan hoşlanmaktadır.