Ali Rıza Alaboyun Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 29 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Ali Rıza Alaboyun Hakkında Bilgi,
  Ali Rıza Alaboyun Biyografisi,
  Ali Rıza Alaboyun Kimdir

  [​IMG]

  Ali Rıza Alaboyun, 8 Mart 1957′de Aksaray’da doğdu. Baba adı Ziya, anne adı Hediye’dir. Maden İşletme Mühendisi; İTÜ Maden Fakültesi’ni bitirdi. Amerika’da The Pennsylvania State University’de mühendislik yönetimi ve cevher hazırlama konularında master yaptı.

  ”Enerji Bakanlığına bağlı MTA ve Maden İşleri Genel Müdürlüğü’nde 5 yıl kadar görev yaptıktan sonra 1994 yılında kamu görevinden ayrılarak özel sektöre geçti. Özel sektörde AFS Boru Sanayi AŞ’nin Genel Müdürlüğünü yaptı.

  ETİBANK Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı. Lüksemburg’da kurulu bulunan ETİMİNE SA Şirketi’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Kurul Üyeliği görevinde bulundu. 1997 yılında hükümet değişikliği nedeniyle müşavirliğe atandı.” 22. Dönem Aksaray Milletvekili. 22. Dönem’de NATO PA Türk Grubu Üyeliği ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. Halen NATO PA Üyesidir. Çok iyi derecede İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve Almanca bilen Alaboyun, evli ve 3 çocuk babasıdır.
   


Similar Threads: Rıza Alaboyun
Forum Başlık Tarih
Biyografi Rıza Şah Pehlevi Kısaca Döneminde İran 10 Şubat 2017
Biyografi Rıza Kayaalp Kimdir 23 Mart 2013
Biyografi Hasirizade (Şeyh Ahmed Muhtar Efendi) Kimdir Kısaca 25 Temmuz 2012
Biyografi Hoca Ali Rıza Kimdir Hayatı ve Eserleri Hakkında Bilgi 11 Haziran 2012
Biyografi Rıza Kocaoğlu Kimdir 28 Nisan 2012