Alessandra Ambrosio Kimdir Biyografi

'Biyografi' forumunda Merve tarafından 3 Mar 2012 tarihinde açılan konu

 1. Alessandra Ambrosio Kimdir
  Alessandra Ambrosio Biyografi


  Alessandra Ambrosio, 11 Nisan 1981de Brezilyanın küçük bir kasabası olan Ereximde dünyaya geldi. Polonya ve İtalyan soyundan geliyor ve Aline adında bir kız kardeşi var. Küçükken görünüşünden hiç de memnun olmayan model, 11 yaşındayken ameliyatla kulaklarını yapıştırdı. Modellikle çok genç yaşta tanışan Ambrosio, 1996 yılında Elite Model Ajansının düzenlediği güzellik yarışmasına katıldı. Burada dereceye girememesine rağmen yarışmadan bir yıl sonra Elite Ajansıyla çalışmak üzere bir kontrat imzaladı.

  Modelin üstlendiği ilk önemli iş, Elle Dergisinin Brezilya baskısının kapağı için poz vermesi oldu. Ününü yavaş yavaş arttırmaya başladı ve 2000 yılında "Guess?" markası, modeli sonbahar koleksiyonunu tanıtmak için kullanmaya karar verdi. Bunun ardından Revlon markası için çalışmaya başlayan Ambrosio, yine 2000 yılında kariyerindeki en önemli adımı attı ve Victorias Secret ile çalışmaya başladı. Ayrıca ünlü "Pirelli Takvimi"nde de yer aldı.

  Victorias Secret markasının dünyanın birçok ülkesinde merakla beklenen defilelerine ilk kez 2000 yılında çıktı ve bu tarihten beri de bu marka için çalışıyor. 2004 yılında Victorias Secret Pink adlı koleksiyonun ilk baş modeli oldu. 2005 yılı defilesinde ise tamamen şekerden yapılmış iç çamaşırı giyerek podyuma çıktı.

  Alessandra Ambrosio şu anda New Yorkta yaşıyor. Tutkuları olarak tanımladıkları arasında Barbie bebek, piyano çalmak, müzik, güneş gözlükleri, paten kaymak ve sörf var. En sevdiği tasarımlar Dolce & Gabbanaya ait. Ailesinin bazı üyeleri de onun izinde gidiyor. Göbeğinde piercing var. Polonya, Japon ve Thai mutfağını çok seviyor. En sevdiği dizi "24", en sevdiği kitaplar "Da Vinci Şifresi", "Yüzüklerin Efendisi", "Brida", en sevdiği müzisyenler ve gruplar ise Nirvana, Pearl Jam, INXS, Ben Harper, Jack Jackson. Favori filmleri ise "Çalınmış Güzellik", "Kama Sutra" ve "Katil Doğanlar". Küçükken kulaklarına yapırdığı estetik ameliyattan memnun kalmayan model, bu yüzden estetik operasyondan da korktuğunu söylüyor. Dünya üstünde en çok sevdiği yer ise doğduğu küçük kasaba. Model, ayrıca James Bond serisinin son filmi Casino Royalde seksi tenis oyuncusu olarak küçük bir rolü var. 1.78 metre boyunda. Gisele Bündchenın 1990lı yıllarda Brezilyalı modeller adına açtığı yoldan ilerleyip tüm dünyada üne kavuşan modellerden sadece bir tanesi.


  [​IMG]


  alıntı