Albert Einstein Fiziksel Özellikleri Nelerdir

'Biyografi' forumunda Belinay tarafından 7 Mart 2012 tarihinde açılan konu 1. Albert Einstein Fiziksel Özellikleri Hakkında Bilgi

  Albert Einstein, konuşmaya geç başlaması dışında normal bir çocukluk dönemi geçirdi. Albert Einstein 1884 yılında eğitimi için özel dersler ve 1885 yılında da keman dersleri aldı. Aynı yıl Yahudi olduğu halde Munich'deki Katolik Okulu'nda eğitimine başladı. 1888'de yine bu şehirdeki Luitpold Gymnasium'a geçerek eğitimine devam etti. Albert Einstein Eğitim hayatından hoşlanmıyordu.

  Albert Einstein Konuşmaya geç başlaması ve içine kapanık bir çocuk olması, ailesini tedirginliğe düşürmüşse de, sonraki yıllarda bu korkularının gereksizliği anlaşılacaktı. Giderek meraklı, hayal gücü zengin bir çocuk olarak büyüyordu.

  Albert Einstein Okulu hiçbir zaman sevemedi. Gerçekten de, genç Einsteinın ileride ortaya çıkacak dehasının temelleri, kendisinin de sonradan belirttiği gibi, okulda değil başka yerlerde atılmıştı.Gençliğinde bu geometrinin büyüsüne kapılmayan bir kimsenin, ileride kuramsal bilimde parlak bir atılım yapabileceği hiç beklenmemelidir.

  Albert Einstein Lise öğrenimini 1894′te İsviçrede tamamladı ve 1896′da Zürih Politeknik Enstitüsüne girdi.

  Einstein, Sırp asıllı Mileva Maric adlı bir fizik öğrencisi ile evlendi. Mileva, Einsteinnın 1905′te çıkardığı araştırmanın matematik hesaplarında yardımcı olmuştur.

  1955′te hayata gözlerini yumana kadar bilim dünyasına çok şey kattı


  Ölümünden sonra otopsisini yapan Dr. Thomas Stoltz Harvey beynindeki anormaliyi fark etti. Paryetal lobunun normal insanlarınkinden %15 daha büyük olduğunu keşfetti. Beynin bu bölgesi matematik ve görsel yetenekle ilgili becerilerinin geliştiği bölge idi. Ayrıca Einstein'nın beyninin normal insanlardan %73 daha kıvrımlı olduğu gözlemlendi.
   


Similar Threads: Albert Einstein
Forum Başlık Tarih
Biyografi Albert Einstein Profesöre Cevabı 12 Mart 2012
Biyografi Albert Einstein Okuduğu Okullar 9 Mart 2012
Biyografi Albert Einstein Hayatı İngilizce 9 Mart 2012
Biyografi Albert Einstein Kimdir, biyografisi 9 Mart 2012
Biyografi Albert Einstein Dini 6 Mart 2012