Alain Delon Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 3 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Alain Delon Hayatı


  Alain Delon Fotoğrafları

  Alain Delone, Fransa'nın Oscar'ı olarak bilinen Cesar Award kazanmış Fransız sinema oyuncusu.

  Annesi ve babası kendisi daha çocuk yaştayken ayrılmış olduğundan zorlu bir çocukluk geçirmiştir.

  Dünyaca ünlü yönetmenlerden Luchino Visconti, Jean-Pierre Melville ve Michelangelo Antonioni gibileriyle çalışma imkânı yakalamıştır.

  Alain Delon 2006'da İstanbul Film Festivali'ne katılması beklenirken, katılamayacağını son gün açıklayarak, bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmıştır. Delon kalp sorunu ile aynı dönemde Tiyatro oyunuda iptal ettirmiştir. Delon oyunculuğu oynayarak öğrenmiş Gabin ve Venturayı ustaları gören bir aktördür. General De Gaulle el yazmalarını satın alıp, Invalide müzesine bağışlamıştır.

  Alain Delon Ayrıca hayvanlara tutku ile bağlı olan oyuncu, Brigitte Bardot'un federasyonun talebi ile Çin Cumhurbaşkanı'na hayvanlara kötü davranılmaması ile ilgili açık mektup yazmıştıır. Anthony, Anouchka, Alain-Fabien adlı 3 çocuğu vardır. Babannesi Korsikalı'dır. Baba tarafı Güney Fransa'dan anne tarafı ise Alsas bölgesindendir. Fransız milliyetçi Le Pen ile dost bir De Gaullecüdür.

  Alain Delon Büyük bir Resim ve Heykel koleksiyonu olan oyuncu, Douchy adlı köydeki geniş arazisinde hayvanları ile yaşamaktadır. Paris'te yaşamanın hayvanlarla mümkün olmadığından Paris'te yaşayamayacağını belirtmiştir. 2002'de ağır bir depresyon geçiren oyuncu intiharı denemiştir. Gençlere oyuncu olmalarını tavsiye eden oyuncu, Oyunculuğu dünyanın en güzel mesleği olarak nitelendiriyor.

  Alain Delon Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Similar Threads: Alain Delon
Forum Başlık Tarih
Biyografi Alain Delon Kimdir Resimleri 19 Kasım 2012
Biyografi Alain Delon Kimdir ? 8 Ekim 2010
Biyografi Alain Badiou Kimdir? 24 Mayıs 2011