Alacakaranlık Destanı Resmi Rehberi

'Etüt Merkezi' forumunda Wish tarafından 19 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. Alacakaranlık Destanı Resmi Rehberi

  [​IMG]

  Twilight Saga sona erdiğinde, Stephenie Meyer’ın planladığı iki projesi daha olduğu duyurulmuştu.

  Bu projelerden birisi, sevenlerinin nefeslerini tutarak beklediği “Midnight Sun” projesiydi.Yaşanan talihsizlikler olsa bile Stephenie Meyer, bu projeyi devam ettiriyor.

  Twilight Saga fanlarının merakla beklediği ikinci projesi ise The Twilight Saga: The Official Guide (Alacaranlık Destanı: Resmi Rehber) projesiydi. Twilight Saga için bir rehber niteliği taşıyan kitap, serinin bir çok hayranı için oldukça önemli bir projeydi. Çünkü bu rehber kitap sayesinde, kitaplarda kısaca bahsedilmiş, üzerinde durulmamış bir çok ayrıntı aydınlanacaktı.

  Ve bundan kısa bir süre önce Stephenie Meyer, The Twilight Saga: The Official Guide’ın hazırlıklarını tamamlandığını ve satışa sunulduğunu duyurmuştur. Ayrıca Meyer, kitap içeriği hakkında da küçük bilgiler vermeyi ihmal etmedi.

  The Twilight Saga: The Official Guide’da, karakter profilleri, soy ağacı haritaları, önemli bir çok ekstra bilgi ve verilen bilgilerin tam olarak nereye ait olduğunun rahatça bulunabilmesi açısından kitaplarda bakılması gereken yerleri gösteren not bölümlerinin de bulunacak.

  Stephenie Meyer bu kitabın amacının, birçok karakteri derinlerine inerek inceleme olanağı sağlamak ve birçok olayın altındaki sebepleri daha ayrıntılı bir şekilde anlatabilmek olduğunu söylüyor