Akşam Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 14 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Gün boyu makyaj,toz,ter ve kirli havaya maruz kalan cildinizi akşam olunca temizlemeden yatmanız cildiniz zarar görmesi için yapacağınız en büyük yanlışlardan biridir.Bu nedenle akşam yatmadan önce mutlaka bir cilt temizliği yapmanız gerekiyor.

    Uzmanlar her cildin farklı olduğunu ve bu nedenle cilt tipinin bilinmesi gerektiği uygun olan cilt tipine göre krem losyon yada temizleme sütleri kullanılmasını tavsiye ediyorlar.Çünkü kuru ciltler ve yağlı ciltler her ikiside farklı temizlenmelidir.Sizlerde ağlıklı, güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız düzenli olarak cilt bakımını yapmalısınız.

    Özellikle akşam yatmadan önce uygulanacak cilt bakımı ve temizliği çok önemlidir. Cilt hücreleri akşam daha hızlı yenilenir ve cildin nefes alması gerekmektedir.Makyajlı iseniz kesinlikle akşam yatmadan önce cildinizi makyajdan tamamen uzaklaştırmalısınız. Bunun için cildinize uygun sabunlar veya makyaj temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz.

    Makyajınızı temizledikten sonra yüzünüzü kurulayın. Tonik veya losyon sürerek sabunun giremediği noktaları temizler. Loston veya tonik kullanmak istemiyorsanız aynı işlemi süt ile de yapabilirsiniz. Yüzde fondoten ve pudra allığı bu sayede kalmaz ve tamamen cildiniz arınmış olacaktır.Cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir krem ile nemlendirmeyi unutmamalısınız.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/aksam-cilt-bakimi-nasil-yapilir-21936.jpg]aksam-cilt-bakimi-nasil-yapilir-21936[/IMGALT]