Akne nedir ve nasıl geçer

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 29 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Akne nedir ve nasıl geçer  Ergenlikte ya da hayatınızın daha sonraki dönemlerinde akne sorunu yaşayanlardansanız sizler için derlediğimiz sivilce tedavisinin nasıl olması gerektiği hakkındaki yazımızı dikkatlice incelemelisiniz.Sivilce, özgüveni azaltan, sosyal hayatı etkileyen önemli bir sorun.Sivilce sadece ergenlikte döneminde değil, hayatın sonraki dönemlerinde de karşılaşılabiliyor.

  Peki ama yüzdeki, sırttaki ve vücudun diğer bölgelerindeki sivilcelerle nasıl baş etmek gerekir?

  Düzenli egzersiz, vücut sağlığını artırırken stresi azaltıyor. Yani egzersiz, sivilcesi olan herkes için iyi bir yöntem. Spor, ciltteki kan dolaşımını artırarak hücrelerin oksijen alımını artırır. Bu sayede akne oluşumu azalır ve olası diğer cilt sorunları da engellenir. Aynı zamanda lekeler ve siyah noktalar daha hızlı iyileşir.

  Akneler, özgüven sorunu yaşamanıza yol açarken, spor yapmak, aynı zamanda daha fit bir vücutla kendinizi daha iyi hissetmenizi de sağlar. Çünkü vücut sporla mutluluk hormonu olan endorfin salgılamaya başlar.Egzersiz, akneye meyilli ciltlerde sorunlara sebep olan büyüme ve stres hormonlarının da düzenlenmesine yardımcı olur. Fakat egzersizin de fazlasından sakının. Çünkü bu da testosteron seviyesinin ve yağ üretimin artmasına sebep olabilir ve akneler kötüleşebilir.

  sivilce nasilgecer.