Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 12 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

  [​IMG]

  Kapatıcı

  Kapatıcıyı göz altlarınıza noktalar halinde bastırın ve nazikçe yayın. Şimdi küçük bir pudra fırçasıyla saydam, toz bir pudrayı bu bölgeye hafifçe sürün. Bu, aynı zamanda rimelin akarak göz çevresinde koyu renk halkalar yapmasını da engeller.

  Krem allık

  Ürünleri krem formunda kullandığınızda, miktarı az tutmak iyi olacaktır. Bunun nedeni ürünün kıvamıdır. Yani allıktan bahsediyorsak, allığın krem içeriği bunun yüze kolayca yayılmasına sebep olur. Bunu önlemek için de allığınızı sürdükten sonra yanaklarınıza gene toz pudra sürmeniz en iyisi olacaktır. Böylece allık yanaklarınızda kalır, etrafa yayılmaz.


  Göz kalemi


  Göz kaleminin dagilmasi normaldir. Hatta bu, göz kalemine has bir özelliktir. Burada kaçinmaniz gereken bir sey varsa, o da göz kalemini sabitlemeye çalisip, dagilmasini önlemektir; çünkü göz kalemi hafifçe dagildiginda çok daha seksi bir hava katar. Onu sabitlemeye çalismak, daha kati ve keskin bir ifadeye sebep olur. Ancak gene de göz çevresinde katı ve keskin bir çizgiden yanaysanız, o zaman o belirginliği sağlamak için sıvı halinde olan eyelinerları kullanın.

  Dudak boyası

  Ruj ya da dudak parlatıcısını bir türlü taşırmadan süremiyorsanız, o zaman parmak ucunuzu fondötene değdirin ve dudak çizgisinin üzerine doğru yayın. Bu, ağız çevresindeki çizgileri yumuşatır ve dudakları düzeltip pürüzsüzleştirerek boyanın sabit kalmasını sağlar
   
 2. Cevap: Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

  Göz makyajım çabuk dağılır benimde :( Teşekkürler payaşım için ;))
   
 3. Cevap: Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

  Bir ruju abartmıyorum bozulmadan saatlerce taşırım ;) ama günlük hayata devam ederek hile yok yani :f63:
   
 4. Cevap: Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

  Hadi yaa :f40: tebrik ediyorum valla :f118: ruj sadece parlatıcı olarak kullanırım fakat bi süre sonra bak o da puff olmuş :) Muhakkak arada bakıp tazelemem gerek:(