Akıllı Telefonla Tasarruf Yöntemleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda ZeuS tarafından 1 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Akıllı Telefon ile Tasarruf Yöntemleri


  Telefon alırken çok mu para verdiğinizi düşünüyorsunuz..Akkıllı telefonlar çok pahalı fakat bazı önerilerle çok iyi tasarruf edebilirsiniz..

  Cep telefonlarının fiyatı ucuz olmayabilir ancak sağladıkları faydalar sayesinde aslında size diğer harcamalarınızda tasarruf imkanı sağlayabilirler. İşte akıllı telefonunuzu kullanarak paranızı akıllıca harcamak için bir kaç ipucu..

  Alışverişlerinizde Fiyat Karşılaştırın

  Tam bir şey satın alacakken hiç acaba daha ucuzunu bulur muyum? diye düşündüğünüz oldu mu?
  Eğer olduysa telefonunuzdan hemen o anda fiyat karşılaştırması yaparak tercih edebileceğiniz daha ucuz alternatifleri bulabilirsiniz.

  Bütün İndirimlerden Haberiniz Olsun

  Aklınızda alışveriş yoksa bile yakınınızda bulunan mağazalarda kaçırılmayacak kadar iyi fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bunun için bir kafede çayınızı yudumlarken örneğin MarkMost gibi bir uygulama ile civarınızdaki mağazaların indirimlerini kontrol edebilirsiniz.

  Bütçenizi Unutmayın

  Telefonunuzda kullanacağınız bir uygulama ile harcamalarınızı, gelirlerinizi giderlerinizi kolaylıkla takip edebilir ve sizi aşabilecek harcamalara girmeden önce hızla bütçenizi kontrol edebilirsiniz.

  Konuşmalarınız Çok Az Fiyatlarda Olsun

  Her marka telefon için uygun olmayabilir ama telefonunuz bu imkanı sağlıyorsa Skype veya benzeri bir VoIP uygulaması ise ucuz veya ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

  Dakika ve SMS Haklarınızı Aşmayın

  Operatörünüzden size belli miktarda dakika ve SMS veren bir paketsatın aldıysanız genellikle bu peketi aştığınızda yüksek ücret ödersiniz. Telefonunuzda yaptığınız görüşmelerin süresini ve gönderdiğiniz SMS’lerin adedini tutacak bir uygulama faturanızın şişmesini önleyebilir.

  Cep Telefon İnternetinizi Evde de Kullanın

  Artık operatörler cep telefonları için sınırsız internet paketlerisunmaya başladılar. Telefonunuz bunu kendiliğinden desteklemiyorsa bile basit bir uygulama ile bu interneti paylaştırabilir ve cep telefonunuzun internet bağlantısını evdeki diğer bilgisayarlarınızın kullanmasını da sağlayabilirsiniz.

  [​IMG]