Akıllı Tahta Ve Tablet Kitaplar Şubat'ta Geliyor

'Etüt Merkezi' forumunda eftelya tarafından 30 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Akıllı Tahta Ve Tabletler 2012 Şubat'ta Geliyor


  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer akıllı tahtaların ihalesinin tamamlandığını belirterek, akıllı tahta ve tablet bilgisayarların 2012 şubat ayına kadar projenin yürütüleceği pilot okullara dağıtılacağını açıkladı. Konu ile ilgili birçok firmadan teklif aldıklarını kaydeden Dinçer yakında ihale süreçleri hukuken tamamlandığında 17 ilde akıllı tahtaları uygulayacağımız okullarda yerleştirmeye başlıyoruz. dedi.


  Kitap ve defter yerine kullanılacak tablet bilgisayarların Türkiye'de üretilmesini istediklerini vurgulayan Bakan Ömer Dinçer şu bilgileri verdi: "Pilot uygulamanın temel gerekçelerinden birisi de bu oldu. Şayet biz öngördüğümüz bütün tabletleri şimdi almaya çıksaydık, ilk yıl dağıtacağımız bütün tabletleri, o zaman mecburen ithal etmek durumunda kalacaktık. Halbuki istiyoruz ki bu Türkiye'de üretilsin. Bu maksatla Türkiye'de üretim yapabilecek bir zamana ve sürece ihtiyaç var. Onu sağlamak amacıyla pilot uygulamada sınırlı kalacak şekilde tablet alımını ihale ettik. Bu ihale bugünlerde bitmek üzere."

  Proje ile okullardaki internet altyapısının da güçlendirilmesi gerektiğini kaydeden Dinçer, "Her okula fiber kablo döşenmesini, her tahtada fiber kabloyla internet hizmetinin olmasını ve her sınıfta en az 10 megabitlik bir internet hizmetinin, işlerin aksamaması için yürütülmesini sağlamaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

  [​IMG]
  aktifhaber