Akıllı Tahta Nedir? Akıllı tahta nasıl kullanılır?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda HazaN tarafından 27 Nisan 2011 tarihinde açılan konu 1. Akıllı tahta hakkında bilgi

  Akıllı tahtaların temel fonksiyonu etkileşimli bir ortam sağlayıp dersin daha akılda kalıcı ve pratik bir şekilde anlatılmasını sağlamaktır. Eski dönemlerdeki "tebeşir tozu" kavramı ve "tahtayı kim silecek?" sorusu tarihe karışmaktadır. İnternet konferansları verebileceğiniz akıllı tahtaları tahtalar power point sunularını, videoları ve bilgisayarın oynatmakta olduğu her türlü dökümanı görsel olarak öğrencilere sunabilmektedir.

  [​IMG]

  Word, Excel, PowerPoint, Pdf gibi birçok farklı dosya türüyle çalışabilen sistemde derslerin internet üzerinden konferans bağlantısıyla dünyanın herhangi bir noktasından naklen yayınlanabiliyor Akıllı tahtalarda.

  İngilizce “Smartboard tabirinden dilimize “Akıllı Tahta olarak çevrilen bu teknoloji harikası sayesinde tahtalar interaktif bir bilgisayar ekranına dönüyor. Akıllı tahta bilgisayar ve projeksiyon cihazı ile beraber kullanılıyor. Bu üçlü sistemde; bilgisayar programları çalıştırma vazifesini üstlenirken, projeksiyon cihazı bilgisayarın ekran görüntüsünün tahtaya yansıtılması, akıllı tahtanın elektronik kısmı ve kalemi ise tahtadaki bilgisayar ekran görüntüsünün interaktiflik özelliği kazanmasını sağlıyor. Akıllı tahtanın elektronik aksamı bazı modellerde üst köşelerden birinde olup kimi modellerde ise tahta yüzeyinin iç kısmında gömülüdür. Bu farklı modeller çalışma prensibi açısından değişik teknolojilere sahipler.
   


Similar Threads: Akıllı Tahta
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Okullara akıllı tahta ne zaman gelecek 8 Mart 2012
Bunları biliyormusunuz Meslek Liselerinde Akıllı Dönem 20 Kasım 2012
Bunları biliyormusunuz Dünyanın En Akıllı İnsanı Kim 18 Mayıs 2011
Bunları biliyormusunuz Dünyanın En Akıllı İnsanı 2 Nisan 2011
Bunları biliyormusunuz Dünyanın En Akıllı Köpek Cinsi nedir? 1 Nisan 2011